06.08.2022
4 хвилин перегляду

Про олімпіадне програмування

Сергій Немчинський
Про олімпіадне програмування

Наскільки потрібно олімпіадне програмування? Чи пригодиться участь в шкільних та інститутських олімпіадах потім при пошуку роботи і на самій роботі?

Можна відповісти коротко: з точки зору бізнесу всі шкільні олімпіади не важливі.

Тепер докладніше. У мене на роботі було кілька ситуацій, коли програміст з моєї команди був переможцем усіх цих турнірів, хакатонів і олімпіад з програмування. Чомусь практично завжди це був досить важкий в спілкуванні людина. Можливо, це було через завищену самооцінки або інших особистісних якостей, але спілкування з такими людьми якось не складалося.

Чому бізнес не цікавиться вашими перемогами в шкільних олімпіадах? З дуже простої причини. Критерії хорошого коду, критерії якості роботи у бізнесу і у екзаменаційного комітету в олімпіаді абсолютно різні. Для олімпіади важливо, щоб програма якось запрацювала. Цей навик може стати в нагоді при роботі в стартапи, де потрібно раз-два і в продакшн.

Але практично у всій іншій програмістської роботі такий підхід вважається антипаттерн і злом. Програміст, який звик раз-два і в продакшн, сприймається як людина невисоких моральних якостей і поганий фахівець.

Так що, в більшості випадків, якщо рекрутери і технічні співбесідники бачать у вас в резюме рядок «Переможець республіканських олімпіад», це спрацює швидше проти. Це викликає сильні підозри в тому, що людина ви заморочена, з великими тарганами, яка буде тикати в ніс свої попередні заслуги, абсолютно неважливі для бізнесу.

Тому, якщо ви були переможцем олімпіад, можете про це сказати на співбесіді. Це нормально. Це вас покаже як особистість. Можете підкреслити, що програмуванням ви займалися зі школи. Для вчорашнього школяра вказівка на перемоги в олімпіадах виглядає непогано – це краще, ніж взагалі нічого. Значить, людина цікавилась програмуванням і щось в цьому розуміє.

Але якщо перемога на олімпіаді в школі вказана в резюме людини тридцяти з гаком років, це виглядає дивно. Це моя думка, підкріплена бізнесом. Я в багатьох був технічним  консультантом, і я знаю, як буде міркувати рекрутер при вашому наймі.

І крім того, вам не варто своїми шкільними захопленнями хизуватися перед іншими програмістами. Згадати при нагоді про це можна і нормально. Але якщо це тикати в ніс колегам, вас вважатимуть вискочкою. Пам’ятайте, що на олімпіади ви каталися для себе.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів