🔥 Чорна п’ятниця у FoxmindEd: знижки до 50% на ІТ курси онлайн! Поспішайте, пропозиція діє лише до 1.12!
Дізнатися більше
27.09.2022
21 хвилин перегляду

Новини IT від 27.09.2022

Новини IT від 27.09.2022

JavaScript більше не найулюбленіша мова програмування розробників

У звіті компанії CircleCI про стан доставки програмного забезпечення за 2022 рік говориться, що TypeScript обігнала JavaScript і посіла перше місце в рейтингу.

Ймовірно, ця зміна пов’язана з зручнішими для розробників функціями TypeScript. У тому числі можливістю виявляти невеликі помилки локально, частіше комітити робочий код та інші.

Згідно з звітом, з 2019 по 2021 рік лише Python залишалась стабільною у своїй популярності, за що мові дісталося четверте місце.

HashiCorp (HCL) увійшла до десятки найкращих, посівши почесне дев’яте місце. Її випереджають HTML та Swift на одне та два місця відповідно.

Огляд новин Java

Spring Framework

Версії 6.0.0-M6 та 5.3.23 Spring Framework тепер доступні спільноті Java. Обидва випуски пропонують нові функції, виправлення багів та оновлення залежностей. Також відбувся апгрейд застарілого інтерфейсу SynthesizedAnnotation.

Project Reactor

У шостому Майлстоуні релізі оновили залежності артефактів reactor-core 3.5.0-M6 і reactor-netty 1.1.0-M6. Також відбулася реорганізація артефактів reactor-pool 1.0.0-M6, reactor-addons 3.5.0-M6 та reactor-kotlin-extensions 1.2.0-M6, які при цьому залишаються незмінними.

Hibernate

Hibernate Search 6.1.7.Final випущений з оновленням залежностей до Hibernate ORM 5.6.11.Final , узгодженням із залежностями Hibernate ORM у всіх артефактах, включаючи артефакти -orm6 та виправленням помилок, пов’язаних із модулями Java.

Kotlin
JetBrains випустила Kotlin 1.7.20-RC, в якій з’явилося кілька нових плагінів, попередній перегляд оператора ..< для відкритих діапазонів (/open-ended ranges) та включення менеджера пам’яті Kotlin/Native за замовчуванням. Також, як експеримент, оновлення вийшло з функцією додавання вбудованих класів із загальним базовим типом (/addition of inline classes with generic underlying type).

Віддалена робота в Україні: вакансій поменшало, а найвищі зарплати, як і раніше, у IT-фахівців

Експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua у новому дослідженні ринку праці України зафіксував спад у сегменті віддаленої роботи. Відповідно до їх аналізу, у вересні частка актуальних вакансій, що передбачають роботу на відстані, скоротилася до 7%. Рік тому цей показник був на 3% вищим.

У grc.ua спад пов’язують із двома можливими факторами:

  1. Ослаблення ковидних обмежень, які «самоусунулися» після початку війни.
  2. Зміна настроїв роботодавців, які шукають надійний варіант, тобто фахівця, який у воєнний час перебуває на одному місці, а того, хто часто переїжджає, жертвуючи при цьому якістю роботи.

І цілком очакувано: найбільше на віддаленій роботі заробляють айтівці  – 77 300 грн. Рівень зарплат IT-фахівців майже вдвічі вищий, ніж представників категорії «топ-менеджмент». У першу трійку найбільш високооплачуваних сфер також входить маркетинг, реклама та PR.

Новий планувальник завдань для ОС Linux здатний прискорити роботу системи вдвічі

Експериментальну розробку під назвою Nest презентували на конференції Linux Plumbers 2022.

Ключовою особливістю Nest є його прагнення пріоритизувати «розігріті», тобто ядра центрального процесора, що нещодавно використовувалися. Такі ядра вже працюють на високій тактовій частоті, тому немає потреби витрачати зайвий час на очікування їхнього «пробудження» та нарощування частоти.

Завдяки такому підходу досягається підвищення чуйності системи та, за оцінкою розробників, у певних сценаріях при використанні Nest з ядром Linux 5.9 спостерігається покращення продуктивності від 10 до 100%.

Однак варто мати на увазі, що подібні результати можуть бути досягнуті тільки на малих та середніх обчислювальних навантаженнях, коли є можливість вичавлювати максимум з невеликої кількості активних ядер при неактивності інших. При повному завантаженні процесора даний підхід немає сенсу.

Meta передала фреймворк PyTorch у володіння Linux Foundation

Проектом керуватиме нещодавно створена організація PyTorch Foundation. До ради організації входять представники компаній Google Cloud, Meta, Microsoft Azure, Nvidia, Amazon Web Services та AMD.

Робота над фреймворком вестиметься силами спільноти розробників та командою початкових засновників фреймворку. Linux Foundation планує розвивати екосистему, програми навчання та сертифікації, майданчики для пошуку фахівців та глобальні заходи.

До речі, за станом на серпень 2022 року PyTorch входив до п’ятірки найбільш швидко зростаючих open source проектів у світі поряд з ядром Linux та Kubernetes. З серпня 2021 року до серпня 2022 року PyTorch нарахував понад 65 тис. коммітів.

Starlink тепер забезпечує інтернет-доступ у Антарктиді. А в Росії – ні.

Національний науковий фонд (NSF) розпочав тестування терміналу Starlink на станції Мак-Мердо в Антарктиді. Очікується, що збільшена пропускна спроможність інтернет-доступу допоможе вченим.

У свою чергу, компанія SpaceX у своєму твіттері заявила, що Starlink «тепер на всіх семи континентах» і що його здатність працювати у віддалених місцях, таких як Антарктида, доступна завдяки «космічній лазерній мережі Starlink».

Starlink залишиться недоступним для росіян, оскільки країна не входить до карти покриття, як і Білорусь, Китай, Північна Корея, Афганістан та Іран.

Google запускає в Україні безкоштовну навчальну програму з основ роботи з хмарними технологіями і не тільки

Компанія анонсувала нову ініціативу підтримки українського бізнесу та IT-фахівців — програму «Розвивайте кар’єру з Google Cloud» для українців, які прагнуть знань та практичних навичок роботи з хмарними технологіями. Навчальний потік триватиме з 4 жовтня до 3 грудня 2022 року в онлайн форматі.

Програма призначена для IT-фахівців та розробників, а також студентів, які вивчають IT-технології. Для ефективного навчання рекомендується мати хоча б базовий рівень англійської мови.

Програма включає п’ять напрямів навчання, розподілених за тематикою:

1. хмарна інфраструктура;

2. розробка додатків;

3. машинне навчання;

4. штучний інтелект та

5. аналіз великих наборів даних.

Учасники програми отримають 60 днів безкоштовного доступу до всіх курсів на платформі Google Cloud Skills Boost, бейджі навичок Google Cloud, можливість поставити запитання експертам, а також призи для найстаранніших.

Adobe купує Figma за $20 млрд — це найбільша в історії така угода

Спочатку про ймовірне підписання угоди повідомив Bloomberg із посиланням на власні джерела, після чого Adobe офіційно підтвердила покупку Figma.

Сума операції становила $20 млрд — і це, за даними Bloomberg, найбільше поглинання софтверної компанії. Adobe сплатить покупку грошима та своїми акціями у пропорції 50/50. Станом на 2 вересня Adobe мала $3,87 млрд грошових коштів та їх еквівалентів.

Після завершення угоди Ділан Філд, співзасновник та генеральний директор Figma, продовжить керувати командою Figma, підпорядковуючись Девіду Вадхвані, президенту Adobe Digital Media. До завершення угоди кожна компанія продовжуватиме роботу незалежно.

За останні кілька років Figma перетворилася на серйозного конкурента сервісу Adobe XD, що пропонує подібні можливості для UI/UX дизайну. У той же час, сервіси для дизайнерів приносять Adobe левову частку доходу – близько 60%. Саме ці два фактори відіграли ключову роль при ухваленні рішення. В Adobe бачать у Figma цінний додаток до власного портфоліо, який допоможе прискорити зростання бізнесу та інновації.

Stalker 2: Heart of Chornobyl вийде 2023 року і повернеться до магазину Xbox

GSC Game World, розробник Stalker 2: Heart of Chornobyl, є однією з багатьох студій, які серйозно постраждали від вторгнення росії в Україну і війни, що триває. Очікуваний сіквел був запланований до цьогорічного випуску, але незабаром після вторгнення був відкладений до 2023 року.

Нещодавно магазин Xbox почав повертати вартість попередніх замовлень на гру з повідомленням, що вихід гри відкладений на невизначений час. Припинено прийом нових замовлень. За цим стоїть виключно політика Microsoft щодо відшкодування коштів – так чинять з будь-якою грою без точної дати виходу. У GSC прокоментували ситуацію:

“Нам довелося перенести гру на 2023 рік, точної дати виходу поки немає”, – пише представник компанії. «Ми зробили оголошення на виставці E3 Microsoft Extended разом із щоденником розробників та вступним роликом. Microsoft відшкодовує кошти за замовлення на ігри без точної дати випуску. Коли пізніше ми оголосимо дату, попереднє замовлення знову буде доступне для Xbox.»

Наслідки війни для GSC Game World були справді жахливими. У червні студія поділилася відео, яке розповідає про події, що відбулися з розробниками в перші місяці війни. У ньому показано залишки того, що колись було київським офісом GSC, співробітники діляться особистими історіями, провідні розробники обговорюють можливість вступу до ЗСУ. Компанія все ще перебуває у процесі перенесення своєї діяльності до Праги.

Додаток Microsoft Teams зберігає токени аутентифікації в незашифрованому вигляді, розробники не вважають це критичним

Аналітики з компанії із забезпечення інформаційної безпеки Vectra, що спеціалізується на інформаційній безпеці, вважають, що це серйозна вразливість у системі безпеки програми Microsoft Teams, яка дає зловмисникам доступ до токенів автентифікації та облікових записів із включеною багатофакторною автентифікацією (MFA).

Причому Microsoft Teams не тільки зберігає токени аутентифікації користувача у відкритому вигляді, а й ніяк не забезпечує захист доступу до файлів із цими даними.

У Microsoft не погодилися з серйозністю проблеми, подякували Vectra за розкриття інформації з цієї проблеми та пообіцяли розглянути можливість її вирішення у майбутній версії програми Microsoft Teams, але дату виходу патчу не уточнили.

Експерти з Vectra все ж таки рекомендують користувачам видалити програму Microsoft Teams і всі файли, що належать до неї, а також використовувати тільки браузерну версію клієнта Microsoft Teams, де є додатковий захист даних і блокування від витоків токенів аутентифікації.

Oracle оголошує про загальну доступність MySQL Heatwave на AWS

Компанія вперше випустила сервіс хмарних баз даних на Oracle Cloud Infrastructure у 2020 році. Пропозиція об’єднувала як онлайн-аналітику, так і можливість обробки транзакцій. Пізніше, в 2022 році, до сервісу було додано autoML. Тепер він вперше доступний за межами хмарної інфраструктури Oracle, дозволяючи користувачам виконувати транзакції, аналітику та машинне навчання в одному сервісі AWS без необхідності дублювання ETL між окремими базами даних OLTP та OLAP.

У прес-релізі Oracle анонсувала кілька нових можливостей MySQL HeatWave на AWS. Сервіс пропонує нативний досвід роботи з AWS, можливість моніторингу продуктивності та використання виділених ресурсів, а також інтеграцію з автопілотом MySQL, який забезпечує автоматизацію життєвого циклу програми з урахуванням робочих навантажень та машинного навчання, включаючи керування даними та виконання запитів. Крім того, він також пропонує комплексні функції безпеки, такі як маскування та деідентифікація даних на стороні сервера, асиметричне шифрування даних та брандмауер бази даних.

У тому ж таки прес-релізі Oracle стверджує, що MySQL HeatWave в порівнянні з іншими системами на AWS забезпечує кращий прайс-перформанс. Наприклад, співвідношення ціни та якості в сім разів краще, ніж у Amazon Redshift, у десять разів краще, ніж у Snowflake, у 12 разів краще, ніж у Google BigQuery, і вчетверо краще, ніж у Azure Synapse при виконанні запитів, отриманих з 4TB TPC-H benchmark.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів