Google показала робота, який програмує сам себе
Він заснований на Google Pathways Language Model (PaLM), яка перетворює мовні команди на програмний код.
Робота навчали на прикладах команд із коментованим кодом. В результаті пристрій може, цитую: «автономно генерувати новий код, в якому заново розподілені виклики API, синтезовані нові функції та створені цикли зворотного зв’язку для запуску нових дій під час роботи», а простіше – перепрограмувати самого себе.
При необхідності CaP проводить арифметичні операції та використовує логіку певних мов. Або підключає сторонні бібліотеки для додаткових функцій. Крім того, він здатний інтерпретувати неоднозначні команди на кшталт «швидших» і «лівіших», перетворюючи їх на конкретні показники для виконання завдання.
Втім, прихильність до однієї мовної моделі накладає на робота і деякі обмеження: він дає збій, якщо не бачить сенсу в команді або намагається працювати з невідомими параметрами. І, нарешті, він поки що не може виконувати складні послідовності дій — операції з кількома десятками параметрів для нього недоступні.
АНБ США порекомендувала IT-компаніям відмовитися від мов C та C++
Організація випустила звіт, в якому сказано, що вищезазначені мови дають хакерам більше можливостей для використання експлойтів.
Замість C і С++ рекомендується використовувати C#, Go, Java, Ruby, Rust і Swift, які мають вбудований захист пам’яті.
У відомстві зазначили, що близько 70 відсотків уразливостей у продуктах Microsoft і Google пов’язані якраз із небезпечною роботою з пам’яттю. Наприклад, це може бути переповнення буфера або помилки розподілу пам’яті, що дає доступ до цільових систем.
Крім цього, рекомендується використовувати систему захисту коду на рівні компілятора, щоб прості помилки не ставали причиною злому.
Microsoft тестує оновлений диспетчер завдань Windows 11 із можливістю пошуку
Тільки встановлена та запущена Windows 11 відкриває разом із собою більше сотні фонових процесів. А якщо на комп’ютер встановити основні програми, то список зросте до кількох сотень.
Для зручної навігації Microsoft анонсувала диспетчер завдань із функціями пошуку процесів.
Його можна буде здійснювати як за назвою запущеного застосунка, так і за назвою видавця. Перейти до поля введення можна натисканням миші по ньому або поєднанням клавіш Alt + F.
Користувачі, які встигли спробувати можливості нового диспетчера завдань, розповіли, що пошук працює із невеликою затримкою після введення запиту. Також деякі наголосили, що хотілося б трохи збільшити поле.
Apple має намір ввести обмеження на функції AirDrop у 2023 році
Функція AirDrop дозволяє вибрати такі режими отримання інформації:
- повністю заборонити прийом файлів,
- дозволити прийом від користувачів у списку контактів або
- від усіх користувачів.
Останній варіант активно використовувався у Китаї для поширення антиурядової інформації. В результаті Apple випустила в КНР оновлення для своїх пристроїв, що дозволяє включати прийом файлів від будь-яких користувачів лише на 10 хвилин.
У Apple не стали коментувати, чому новий режим роботи AirDrop був запроваджений саме в Китаї. Натомість зазначили, що «компанія планує запровадити подібний режим у всьому світі наступного року» з метою «запобігання небажаному поширенню файлів».
MicroPython офіційно стає частиною екосистеми Arduino
У прес-релізі компанія розповіла, що Python була обрана через свою популярність і відносну простоту в вивчені. Для додавання в Arduino віддали перевагу реалізації MicroPython, яка працює на мікроконтролерах.
Платформу за підтримки нової мови спочатку випробували на університетських заняттях. Група студентів допомогла з’ясувати, що для MicroPython важко знайти IDE, яка б підтримувала Arduino.
Компанія не стала створювати середовище розробки з нуля, а знайшла реалізоване рішення з відкритим вихідним кодом і запропонувала співпрацю автору проекту. У такий спосіб вдалося доопрацювати IDE, яка отримала назву Arduino Lab. Середовище розробки кроссплатформенне та підтримує будь-яку плату з послідовним REPL-інтерфейсом. Arduino Lab доступне для Windows, macOS та Linux, а вихідний код опублікований у GitHub-репозиторії.
Microsoft випустила відкриту платформу .NET 7
Її вдалося створити завдяки уніфікації продуктів .NET Framework, .NET Core та Mono. На основі .NET 7 можна створювати багатоплатформні програми для браузера, хмарних систем, робочого столу, IoT-пристроїв та мобільних платформ. При цьому використовувати єдині бібліотеки та загальний процес складання, який не залежить від типу програми.
Супровід гілки .NET 7 здійснюватиметься протягом 18 місяців до 14 травня 2024 року.
До складу .NET 7 входить Runtime із JIT-компілятором RyuJIT, специфікації API, бібліотеки WPF, Windows Forms, WinUI, Entity Framework та інтерфейс командного рядка dotnet. А також інструменти для розробки мікросервісів, бібліотек, серверних, графічних та консольних програм.
Основна частина команди Apple зі створення пошукової системи перейшла назад до Google
The Information випустило звіт, який присвячений зусиллям Apple з розробки пошуковика-конкурента Google. У рамках цих зусиль Apple у 2018 році придбала новинний AI-стартап під назвою Laserlike, який був заснований групою інженерів Google.
Після поглинання, троє з них стали біля керма пошукового відділу Apple. Результатом їхньої роботи стала власна пошукова служба, яку компанія запустить уже за чотири роки. Принаймні такі терміни називають інсайдери.
Тепер з’ясувалося, що група інженерів покинула стіни яблучної корпорації. І все для того, щоб повернутися під крило Google. Причини цього невідомі.
Google випустила клієнт Google One VPN для macOS та Windows
Як і на мобільних пристроях, він шифрує трафік і приховує реальну IP-адресу користувача. Його не можна використовувати для доступу до контенту з інших регіонів. Інакше кажучи, він не дозволяє обходити блокування так само ефективно, як інші VPN.
Сервіс доступний для тих, хто оплачує Google One Premium на 2 ТБ за $9,99 на місяць. Підпискою можна поділитися із п’ятьма іншими людьми. Підтримка настільних комп’ютерів є у всіх 22 країнах, де доступний сервіс.
Щоб встановити програму, потрібно як мінімум macOS Big Sur або Windows 10.
GitHub експериментує над голосовим управлінням сервісом Copilot із фразою активації Hey, GitHub
На даний момент голосова взаємодія з GitHub Copilot доступна в тестовому режимі на запит і тільки в VS Code.
«Якщо GitHub Copilot – наш колега-програміст, чому ми не можемо з ним поговорити? Саме над цим працює команда GitHub Next. Проект Hey, GitHub! забезпечує голосову взаємодію з GitHub Copilot та багато іншого. Завдяки силі вашого голосу ми раді надати переваги GitHub Copilot ще більшій кількості розробників, у тому числі розробникам, яким важко друкувати руками», — пояснили в GitHub.
Розробники показали на сторінці проекту приклад керування голосом Copilot для написання невеликої програми. Продемонстрували активацію сервісу, перехід у режим програмування, імпорт потрібних бібліотек, вставку рядків та елементів коду, а також запуск програмного коду для перевірки.
Проте варто нагадати, що користувачі подали до суду на GitHub Copilot за порушення ліцензій Open Source
Volkswagen створив офісне крісло з електродвигуном, яке розвиває швидкість до 20 км/год та має запас ходу 12 км.
Також тут є камера заднього виду та датчики наближення на 360 градусів. Щоб повеселитися під час подорожі, наприклад, до бухгалтерії, можна увімкнути музику, використовуючи мультимедійну систему із сенсорним екраном. А якщо у офісної кавоварки збереться черга – просто натисніть на клаксон.
Крісло оснащено фарами та RGB-світлодіодами, а також вбудованим підігрівом сидіння. Кольори, колеса з 4-дюймовими міцними алюмінієвими дисками та логотип компанії, що вишитий на підголовнику, дублюють звичні мотиви дизайну автовиробника.
За кріслом також є невеликий багажник для документів і ноутбуків, а також зчіпний пристрій для великих вантажів.
Насправді офісне крісло Volkswagen, на жаль, не продається. Все це просто добрий піар-хід для реклами фургонів компанії. Однак, ймовірно, виріб буде доступним для тест-драйвів у деяких салонах автовиробника.