08.07.2022
2 хвилин перегляду

Моя думка про програмістів-самоучок

Сергій Немчинський
Моя думка про програмістів-самоучок

Вивчитися програмування самостійно можна. Можна самому вивчити абсолютно будь-яку мову програмування. Особисто я знаю декількох програмістів-самоучок, причому їх знання дуже якісні.

Але проблема в тому, що цей шлях підходить не всім. Багатьом вивчитися самостійно буде вкрай складно. Основна проблема – не вистачає запалу, щоб перейти на наступний рівень і людина постійно скочуюється до початку, а потім бажання вчити може пропасти зовсім. Таким людям я все ж рекомендую вчитися у когось (на курсах, у менторів). Наприскла, у нас в foxmindEd 😉

У будь-якому випадку, де б ви не вчилися і якими б хорошими курси/ментор не були, навчання передбачає величезну кількість самонавчання. Питання тільки в процентах. Так, ви можете піти на курси, де вам все розжують і в рот покладуть. Але в цьому випадку ви не станете програмістом. Тому що програміст – майстер спорту з гуглення. Якщо ви не вмієте дуже швидко гуглити – ви хріновий програміст. Повірте, 99% інформації, яка вам знадобиться в програмуванні, вже є в інтернеті – її потрібно тільки знайти. Придумувати все заново абсолютно не раціонально, легше знайти, як інші люди впоралися з цим завданням. Раніше якийсь час в софтових компаніях намагалися перекривати інтернет, але потім зрозуміли, що програміст без інтернету втрачає 70-80% своєї продуктивності.

Як я ставлюся до самоучок? Навіть якщо ви вчитеся на курсах, ви частково все одно будете самоучкою. Але люди, що можуть із 0 вивчити самостійно мову програмування – вони круті і я виразно їм заздрю.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів