06.08.2022
4 хвилин перегляду

Minecraft для розробника Java. Грати або програмувати?

Сергій Немчинський
Minecraft для розробника Java. Грати або програмувати?

Сама по собі гра дуже крута, вона перевернула канони ігрового жанру. Якщо хто не знає, цю гру розробляв тільки один розробник – без дизайнера, без нікого, взагалі один. Згодом, звичайно, коли гра розійшлася по всьому світу, її купила Microsoft – вона завжди все купує. Якби не MS, їх би купила будь-яка інша велика корпорація. Але купила Microsoft.

Це одна з найбільш продаваних ігор в світі, сотні мільйонів копій продано. Це, напевно, єдина гра, розроблена на Java.

Оскільки гра розроблена на Java, у Minecraft є відкритий API, що дозволяє писати плагіни. Ці плагіни пишуть усі, кому не лінь. Вони можуть доповнювати гру абсолютно як завгодно: додавати нові блоки, території, світи, де завгодно, що завгодно. Це дуже захоплююче, але нас цікавить, чи має сенс для Java-розробника мати досвід розробки плагінів в Minecraft.

З моєї точки зору – з точки зору людини, який людей приймає на роботу, – цей досвід нерелевантні або малорелевантний. Якщо в резюме я бачу досвід розробки якогось плагіна на OpenSource, це просто скарб. Але якщо це розробка плагіна в Minecraft, це скоріше негатив. Це більше свідчить не про робочому досвіді людини, а про його хобі і захоплення. І більш того: є ймовірність, що на технічному співбесіді до цієї інформації поставляться стримано.

Якщо ми говоримо про досвід написання модов Minecraft, то в переважній більшості випадків це хобі. Якщо ви його занесете в розділ хобі, це нормально. Але якщо ви занесете його в розділ досвіду, ви сильно собі збавити очок. Вас будуть сприймати як людину з дивними захопленнями, який ще й неадекватно їх оцінює.

Ось таке ставлення до розробки модов для Minecraft. Будь ласка, займайтеся цим, якщо вам подобається. Але якщо ви цим займаєтеся, щоб поліпшити резюме, то немає. Це нерелевантні досвід: ви використовуєте движок і API, які не мають нічого спільного з промисловими двигунами. Так, ви поліпшите знання Java, але сам-то мова простий! А досвід потрібно в роботі з фреймворками і зв’язками фреймворків. При розробці для Minecraft ви його не отримаєте ніколи.

Більш того, навіть до іншого геймерської досвіду цей досвід нерелевантен. Якщо ви подали в ігрову контору – можете цей досвід вказувати. Але таких ігор, як Minecraft, практично не існує. Для геймдева потрібне знання різних розділів фізики, способів оптимізації, а Minecraft це зовсім не про те. Зовсім інша гра, інша технологія. Тому тільки в якості хобі.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів