🔥 Чорна п’ятниця у FoxmindEd: знижки до 50% на ІТ курси онлайн! Поспішайте, пропозиція діє лише до 1.12!
Дізнатися більше
06.08.2022
9 хвилин читання

Як оформити профіль в LinkedIn, щоб легко і швидко знаходити роботу

Складно уявити, що наші читачі не знають нічого про Лінкедін. Про всяк випадок нагадуємо: LinkedIn – це творіння корпорації Microsoft, соціальна мережа для професіоналів, створена в 2003 році. У 2021 році кількість зареєстрованих користувачів цієї мережі перевалила за 750 мільйонів людей. Значить, приблизно у кожного десятого жителя Землі є профіль в Лінкедіні, і це не нудьгуючі пенсіонерки, а люди бізнесу.

З урахуванням контингенту і завдань Лінкедіна, тут сформувалися певні правила спілкування. Тут не прийнято посилати один одному анімовані малюнки і викладати смішні відео. Тут люди показують свої професійні навички, обмінюються рекомендаціями та шукають роботу.

Чи потрібен особисто вам профіль в Лінкедіні? Якщо ви працюєте в IT, то так, потрібен. Середня тривалість роботи IT-фахівця на одному проекті становить менше двох років. Навіть якщо зараз ви не плануєте шукати роботу, одного разу вам доведеться це робити. І в цей момент правильно заповнений профіль в Linkedin послужить вам відмінну службу.

Особистий бренд фахівця в LinkedIn

Особистий бренд фахівця включає всі ваші професійні та особисті навички, які ви хочете представляти потенційним роботодавцям. Всі ваші навички, здібності, успішні проекти, тренінги і корисні особисті якості — елементи особистого бренду. Майже про всі можна розповісти в профілі LinkedIn.

Профіль можна заповнити на декількох мовах. Ми рекомендуємо головною мовою ставити англійську. Це мова, якою говорить IT-сфера. Крім того, корисно продублювати інформацію на мовах тих країн, де ви плануєте шукати роботу.

Основні дані

Найважливіша інформація показується в шапці профілю. У ній відображається фото, фонове зображення, заголовок, локація (країна, місто), останнє місце роботи та місце навчання. Псевдонімами в Лінкедіні не користуються, ім’я повинно бути вказано коректно (є також опція «вказати попереднє прізвище», якщо воно має значення). Країну ви вказуєте при реєстрації, місце роботи підтягується автоматично, а показувати чи ні свій університет, вирішувати вам. Поговоримо докладніше про три інші елементи.

Заголовок

Це головний елемент шапки профілю. Рекрутери не шукають Васю або Сергія – вони шукають фахівця в певній галузі. Тема профілю повинна чітко і коротко вказувати, чим саме ви займаєтеся. Наприклад: «Full-scale web developer».

Фото в бізнес-стилі

Зробіть для профілю професійне фото. Ідеально, якщо це буде портрет на світлому тлі, бажано з посмішкою, гарної якості (з високою роздільною здатністю). Обличчя має займати не менше 60% кадру. Одяг на фото повинен відповідати профілю: фотографуйтеся в тому, в чому ходите на роботу. Будь це класичний костюм або куртка-косуха.

Що точно не варто робити — використовувати фото в купальнику, навіть якщо ви фітнес-тренер. А вже тим більше, якщо ви рекрутер в IT. Невідомо, чи допоможе така фотографія зацікавити кандидатів, але репутацію зіпсує надовго.

Фонове зображення

Не треба завантажувати першу-ліпшу картинку зі стоків як фонове зображення. Воно повинно посилювати профіль, а значить — теж показувати вас як професіонала. Як щодо фото з професійної конференції? Тільки перевірте, як картинка виглядає на різних пристроях: якщо зображення сильно спотворюється, краще залишити типовий варіант.

Коротке резюме

До профілю можна додати коротку автобіографію. Писати роман не варто, одного-двох абзаців вистачить. У цьому тексті можна згадати не тільки професійні, а й особисті досягнення. Наприклад, «Front-end розробник з досвідом роботи в фінтесі та банківській індустрії. У складі команди розробив інтерфейс мобільного додатка найбільшого банку країни. Професійно граю в баскетбол».

Досвід роботи

Корисна навичка — оновлювати свій профіль в LinkedIn відразу після переходу на нову посаду. Саме час вписати свої обов’язки і досягнення на попередній позиції. Опишіть, чим займалися на цій посаді, і перерахуйте свої обов’язки ненумерованим списком, почавши з найважливішого.

📢 Підпишись на наш Ютуб-канал! 💡Корисні відео для програмістів вже чекають на тебе!

🔍 Обери свій курс програмування! 🚀 Шлях до кар’єри програміста починається тут!

Навчання

Кажуть, що університет в профілі варто вказувати, тільки якщо він престижний. Проблема в тому, що наші університети на Заході престижними не вважають в принципі. З іншого боку, будь-яка вища освіта коштує того, щоб про неї згадати. А також про всі професійні курси та тренінги, які ви проходили.

Сертифікати

LinkedIn дозволяє прикріпити до профілю сертифікати про пройдені курси та тренінги. Найкрутіший спосіб прикріпити сертифікат — через посилання з сайту компанії-організатора курсів. Такі посилання надає, наприклад, Salesforce. За цим посиланням можна не тільки побачити сертифікат, а й перевірити його справжність. Інші сертифікати можна завантажити в профіль LinkedIn в форматі PDF.

Рекомендації

На пострадянському просторі рекомендації з’явилися недавно і ще не прижилися. LinkedIn дає можливість офіційно запросити рекомендацію у свого менеджера або інших співробітників компанії. Коли просите рекомендацію у топ-менеджера, можете скласти чернетку тексту. Якщо ви будете об’єктивні, шанс отримати згоду стане вище!

Навички

Ви можете вказати в своєму профілі навички, якими володієте, і попросити колег їх підтвердити. Раніше це міг робити будь-який ваш контакт, тепер платформа вимагає, щоб ви дійсно працювали з тим хто дає вам рекомендації в одній компанії і навіть команді. Крім того, LinkedIn пропонує пройти тест для підтвердження досвіду. Словом, процедура складна, а користь неочевидна: навички знаходяться в самому низу профілю, мало хто доходить до цієї частини. Так що цієї секцією можна і знехтувати.

Скористайтеся нашими порадами по оформленню профілю LinkedIn, і коли прийде пора міняти роботу, ви точно скажете нам спасибі!

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів