Твій рік можливостей: січневий менторинг зі знижкою 18% від FoxmindEd! 🎄
Дізнатися більше
08.07.2022
4 хвилин перегляду

До якого віку можна стати програмістом?

Сергій Немчинський
До якого віку можна стати програмістом?

Просто запам’ятайте раз і назавжди – немає абсолютно ніяких обмежень, до якого віку можна стати програмістом. Якщо ви новачок і горите новою спеціальністю, то все одно, скільки вам років. Набагато важливіше, щоб вам ХОТІЛОСЯ вчитися. Коли вчиш те, що пре, все виходить простіше, незалежно від віку.

Можна стати програмістом, якщо вам за 35

У моїй практиці і серед моїх знайомих найстаршому Junior Java Developer, який влаштувався на роботу, було 47 років. Дуже багато прикладів, коли люди влаштовувалися на роботу в якості джунів у віці від 35 до 40 років.

Але навіть якщо ви старше 40-45-50 років, хочете вивчати програмування, але сумніваєтеся, чи варто йти, моя відповідь: йти звичайно. Життя у нас одна і потрібно робити те, що хочеться, інакше потім будете шкодувати, що не спробували. Професія насправді не така вже й складна, будь в змозі її освоїти. Робота цікава, особливо на початку, перші років так 10. І якщо вас це пре, то ви абсолютно точно повинні спробувати стати програмістом.

Так що взяли ноги в руки і вперед. Я не бачив жодної компанії, в якій були б вимоги до програмістам «не старші такого-то віку». Такі обмеження можуть бути в конкретній команді. Наприклад, якщо в команді вчорашні студенти, їм може бути дискомфортно з вами працювати. Але таких команд мало, зараз сама сфера ІТ дуже подорослішала. На останній своїй роботі по найму середній вік програміста був 32-35 років. Тому ви будете працювати +/- зі своїми однолітками.

Можна стати програмістом, якщо вам до 16

Якщо ми говоримо про нижню планку, то потрібно розуміти, що програмістом можна стати і в 12-13 років. Але тут виникає купа проблем. Наприклад, юридичного характеру, тому що взяти на роботу людину 12 років, яка повинна вчитися в школі, буде проблематично. Років з 15 вже більш реально, але з’являється інша проблема. Майже всі українські компанії працюють на аутсорс, а іноземні клієнти вимагають від співробітників хоч якусь вищу освіту. Зовсім без вищої освіти можуть виникати проблеми.

Але завжди є фріланс. Оформити портфоліо, уявити приклади робіт і виконувати якісь невеликі проекти. Загалом влаштуватися в молодшому віці буде трохи проблематичніше, але теж можна.

Мораль цієї байки така: програмувати може будь-хто і вік не буде проблемою. Просто пробуйте.

Якщо ви вирішили стати програмістом, то незалежно від віку, не варто витрачати час, починайте займатися. Можна у нас на курсах в FoxmindEd

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів