06.08.2022
5 хвилин перегляду

Чому всі ненавидять PHP?

Сергій Немчинський
Чому всі ненавидять PHP?

Тренд такий дійсно існує. Чому так відбувається?

Для початку – одна проста думка. У будь-якій професії, або у будь-який групи людей, тобто об’єкт ненависті, презирства і ненависті. Люди і збираються в групи за цим принципом: щось вони люблять, а щось їм не подобається. Одне їм здається хорошим, а інше поганим, тому вони і група. Наприклад, фанатам Майкла Джексона подобається одне, а фанатам Металіки інше.

Серед програмістів завжди існувало напрямок, так би мовити, чистоплюїв: група людей, якій треба було виділитися серед інших програмістів своїми вміннями та знаннями, показати, що вони краще, ніж інші.

У різні періоди об’єкти ненависті меняются.Когда-то ненавиділи все, пов’язане з Basic. Потім стали не любити Perl. Всю дорогу не любили 1С, Pascal, стародавні мови, які використовуються на основному комплекті, типу Фортрана і Кобола.

Чому це відбувається? Тому що людям завжди треба доводити, що вони чогось варті. Якщо ти цього довести не можеш своїми поточними досягненнями, то тобі потрібен об’єкт, в порівнянні з яким ти будеш крутіше. Тому об’єкт потрібно вибрати максимально простий, щоб в порівнянні з ним ти виглядав максимально круто.

Тому так модно Хейта 1С або PHP, який має досить низький поріг входу в порівнянні з іншими мовами. Це не означає, що на 1C або на PHP можна писати складні проекти. Можна, можливо. І пишуть. Пишуть навіть ентерпрайзние проекти.

Наприклад, Facebook написаний на PHP. Це, звичайно, не найкраща реклама для PHP – Facebook одна з найбільш глюкавий програм. Але вона працює, і вона популярна – це одна з найпопулярніших соцмереж у світі.

Є безліч програмістів, які працюють над проектами Enterprise-рівня саме на PHP, і працюють цілком успішно. Звичайно, PHP не зовсім для цього. Але за великим рахунком, він нічим не відрізняється від інших мов нестрогой типізації, типу того ж Python. З точки зору логіки, PHP підходить у всіх випадках, в яких використовується Python.

Є ще момент, що спочатку PHP розроблявся як мова для домашніх сторінок і маленьких програмок чисто для вебу. Зрозуміло, що він швидко вийшов з цього світу, і може використовуватися де завгодно. Але позиціонування на ринку за ним закріпилося саме таке – «PHP це щоб писати домашні сторінки та лічильники на них ставити».

Haters gonna hate. Хейтер були і будуть. Не варто рівнятися на них. Якщо вам подобається працювати на PHP, працюйте собі спокійно. А якщо це когось не влаштовує, хай пред’явить свої досягнення. Як правило, ось ці любителі заявляти, що тільки у них в системі все краще, і що вони програмують на всьому, що бачать, – як правило, вони не здатні написати нічого путнього.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів