DevOps – це поєднання команд розробки та команд експлуатації для створення бізнесу з використанням традиційних методів розробки програмного забезпечення. DevOps набирає популярності швидкими темпами. Давайте подивимося, як DevOps допомагає доставці програмних продуктів.
Коли команди розробки та експлуатації є нероздільними розрізненими структурами, це подовжує життєві цикли розробки через відсутність зв’язку та співпраці між двома командами. Об’єднавши ці два підходи, ми зможемо скоротити цикли розробки програмного забезпечення.
Що ще більш важливо, DevOps зменшує кількість збоїв відкату і дає час на відновлення. Основна характеристика DevOps. Це допомагає швидко знаходити помилки та збої, що дає можливість виправити помилки або відновитися після збоїв. Прочитайте цю статтю від онлайн школи Foxminded і дізнайтеся більше про те, що повинен знати devops інженер і якими саме навичками володіти.
Хто такий технічний інженер і що має вміти devops?
Не існує чіткого визначення DevOps-інженера. DevOps-інженер – це будь-хто, хто працює в культурі DevOps. Що ж, основне завдання DevOps-інженера – стежити за випуском коду. Для цього він працюватиме з розробниками програмного забезпечення, системними операторами, тестувальниками тощо, щоб стати успішним DevOps-інженером. Він повинен володіти набором навичок. Наступний список покаже вам, що це таке.
Комунікабельні навички та спілкування
Як ми вже говорили раніше, DevOps намагається поєднати експлуатацію та розробку. Отже, devops що має знати? Очевидно, що робота DevOps вимагає багато спілкування.
Емпатія – це також хороша річ, яка необхідна кожному DevOps-інженеру для досягнення успіху. Ваше співчуття проявлятиметься у вашому мисленні, орієнтованому на команду. Конфлікти і суперечки очевидні в будь-якій командній роботі. Тут ваша емпатія буде перевірена. Ви не повинні допускати, щоб ці аргументи призводили до розчарування або безглуздого гніву. Емпатія ізолює суперечку, тому ніхто не зберігатиме особистих образ.
Наступна важлива навичка, якою повинен володіти інженер DevOps, – це чесність. Ми знаємо, що DevOps – це культура, відмінна від традиційної культури розробки програмного забезпечення. А DevOps об’єднує людей з різних секторів ІТ. Тому ви маєте бути чесними та щирими в тому, на що ви здатні. Довіра всередині команди – важлива якість, необхідна для досягнення цілей команди DevOps.
Знання систем контролю версій
Системи контролю версій – це основний інструмент співпраці між різними розробниками. Як ми вже знаємо, DevOps об’єднує людей з різних секторів. Таким чином, цілком очевидно, що системи контролю версій або системи контролю версій відіграють важливу роль у житті будь-якого DevOps-інженера. Системи контролю версій використовуються для відстеження змін у додатку. Він також підтримує різні версії програми. Щоб освоїтися з інструментами VCS, знадобляться деякі зусилля. Вони мають свої переваги та недоліки. Будь-якому DevOps-розробнику корисно пам’ятати про це.
Нижче наведено деякі причини, через які системи контролю версій важливі для культури DevOps.Ниже приведены некоторые причины, по которым системы контроля версий важны для культуры DevOps.
- Це дає змогу уникнути проблем із залежностями в сучасних контейнерних додатках.
- Це безпосередньо впливає на продуктивність DevOps.
- VCS допомагає створювати більш надійні додатки.
Будь-який DevOps-інженер повинен мати хороший досвід роботи з будь-яким із таких інструментів.
- Git
- CVS
- SVN
- Mercuria
Знання безперервної інтеграції
Наріжним каменем DevOps є безперервна інтеграція. Коротко це називається CI. CI – це набір процесів, який є частиною конвеєра збірки. З попереднього абзацу ми дізналися, що в DevOps використовується єдина версія системи як для команди розробників, так і для операційної команди. Те, що робить CI, – це злиття коду окремих розробників із майстер-копією основної гілки. Протягом дня код можна зливати будь-яку кількість разів. Ось чому ми називаємо це безперервною інтеграцією. Jenkins – відомий інструмент для CI. Кожен розробник має знати хоча б один із них.
Знання контейнерів
Багато людей стверджують, що контейнери і DevOps були створені один для одного. Екосистема контейнерів дуже допомогла популярності DevOps. Контейнери привнесли в культуру DevOps три концепції: потік, зворотний зв’язок, постійні експерименти, які зараз вважаються трьома стовпами DevOps. Давайте коротко познайомимося з цими трьома поняттями.
Контейнер працює як силос. Перебуваючи всередині контейнера, ви можете легко забути про систему. Усередині контейнера все працюватиме в прийнятній манері. Це називається “потік”.
Контейнери – це чудовий спосіб розділити застосунок і водночас забезпечити спосіб доставки середовища, яке дає змогу швидко отримати зворотний зв’язок від клієнтів. Контейнери значно спрощують тестування. Docker – відома контейнерна технологія, яку має знати кожен інженер DevOps.
курси Junior саме для вас.
Знання інструментів автоматизації інфраструктури
Ще один ключовий елемент DevOps – автоматизація. Ви не можете думати про DevOps, не думаючи про автоматизацію. Більшість ручних завдань можна автоматизувати за допомогою Python, Shell, Bash. Автоматизація допомагає інженерам DevOps забезпечити стабільну продуктивність. Ба більше, вона заощадить багато часу DevOps-інженерів, який можна витратити на важливіші цілі. Тому знання автоматизації життєво важливе для успіху будь-якого інженера DevOps.
Знання хмар
Конкуренція у світі розробки програмного забезпечення зростає з кожним днем. У результаті цього розробка і випуск продуктів за останні кілька років стали дуже складними. Гнучкість бізнесу стала ключем до виживання на цьому конкурентному ринку. Більшість організацій почали використовувати хмари, враховуючи безліч переваг, які вони пропонують.
Знання про хмари стали актуальними не тільки для DevOps, а й для розробників програмного забезпечення. Для багатьох організацій хмара стала важливою частиною культури DevOps. Обидві ці технології мають величезний потенціал для забезпечення швидкості та гнучкості бізнесу. Наступний список покаже вам 5 переваг використання хмари в рамках культури DevOps.
- Easy Automation – у попередньому пункті ми дізналися про автоматизацію. Хмара робить автоматизацію простішою.
- Cloud-server replication – резервне копіювання є невід’ємною частиною будь-якого хмарного сервісу. Проте, вам доведеться спочатку запустити сервери, а потім відновити резервну копію на іншому середовищі.
- Orchestration – це особливий спосіб автоматизації. Це спосіб забезпечення повної координації та контролю в автоматизації, який охоплює всю ієрархію в інфраструктурі. Прикладами інструментів оркестровки є Chef, Puppet і Ansible.
- Effective Monitoring – більшість хмарних сервісів надає вам інструменти для моніторингу вашого застосунку.
- Rapid Deployment – ви можете знайти безліч інструментів у свого хмарного провайдера для більш швидкого розгортання програми.
Цілком очевидно, що знання хмарних технологій є життєво важливим для успіху будь-якого інженера DevOps.
Знання безпеки
Як ми вже писали вище, головна мета DevOps – це швидше випускати коди. Очевидно, що швидші релізи призводять до появи вразливостей. Витоки даних є найбільшою загрозою для програмних додатків. Тому в обов’язки DevOps входить захист додатків від атак. Ці атаки можуть варіюватися від SQL-ін’єкцій до XSS-атак і нерозпізнаних атак. Усі загрози безпеці не обов’язково мають бути спричинені людиною. Пастки безпеки можуть бути і в самому додатку. DevOps повинен мати уявлення про всі ці речі. DevOps Engineer не є експертом з безпеки. Але наявність знань у сфері безпеки може суттєво допомогти йому в роботі.
Тестування
Головна мета DevOps – прискорити доставку програмного забезпечення. Але в цьому немає сенсу, якщо у всьому, що ви постачаєте, є помилки. Компонент якості є важливим фактором у будь-якому випуску програмного забезпечення. Тому кожна команда DevOps повинна впровадити безперервне тестування у свою культуру DevOps. Тому тестування – важлива навичка для кожного, хто збирається стати інженером DevOps.
Давайте обговоримо, що насправді означає тестування в середовищі DevOps. Якщо розглянути найефективніші DevOps-організації, як-от Amazon і Netflix, то вони використовують тестування продуктивності, навантаження, автоматичне регресійне тестування і тестування безпеки. Їхня мета – побудувати якість програмного забезпечення на конвеєрі DevOps. Тому вони гарантовано виконуються в кожній збірці. Щоб займатися такими речами, вочевидь, потрібно добре розбиратися в тестуванні.
Співпраця
Інженери DevOps не працюють заради особистих цілей. У них є командні цілі. Будь-яка проблема – це проблема кожного. Інженери DevOps мають допомагати колегам у їхніх проблемах. Головне – співпереживати іншим. Ще один момент: інженери DevOps працюють невеликими партіями, виконуючи тестування коду. Це дає змогу колегам легко виконувати свою роботу.
Широкомасштабне мислення
DevOps завжди вважає, що клієнт – це найголовніше. Їхня мета – надати продукт клієнту. Це вимагає від них загальної картини того, що вони мають робити. Вони мають чітко розуміти вимоги замовника. Часто інженерам DevOps не вистачає цієї здатності. Основна причина цього полягає в тому, що більшість DevOps-інженерів – вихідці зі сфери розробки програмного забезпечення. Не так уже й багато тих, хто пройшов практику, щоб стати інженером DevOps. По суті, існує розрив між інженером-розробником програмного забезпечення та інженером DevOps. Розуміння цього розриву допоможе вам успішно виконувати свою роботу. Розробник програмного забезпечення повинен кодувати тільки те, що його попросили. Як інженер DevOps, ви повинні бачити загальну картину, яка необхідна для задоволення потреб клієнта. Крім того, ви можете відволіктися від проєкту і зайнятися іншим проєктом. Мислення ширшою картиною допоможе вам розв’язати і цю проблему.
Висновок
DevOps – це не професія, а культура. Він формує команди та змушує інженерів працювати заради спільної мети, а не заради індивідуальних результатів. Це призводить до покращення співпраці та підвищення ефективності!
Залишилися питання про те, хто такий технічний інженер і що повинен вміти devops? 💡 Залишайте коментар нижче!