ASP.NET Core запускає ініціативу ‘Blazor United’ для .NET 8
ASP.NET Core – це фреймворк від Microsoft для створення веб- та мобільних додатків. На даний момент він пропонує об’єднати серверне та клієнтське відтворення в єдину модель програмування, засновану на фреймворку Blazor. Це дозволяє розробникам використовувати єдину архітектуру на основі Blazor для серверного відтворення та клієнтської інтерактивності. Таким чином, розробники можуть перемикатися між різними режимами рендерингу та змішувати їх на одній сторінці. Ця ініціатива називається Blazor United. Вона дозволяє використовувати нові можливості відтворення, такі як потокове відтворення та поступове поліпшення навігації та відправлення форм.
Корейці знайшли нове застосування ШІ: пропонують живим поспілкуватися з аватарами померлих
DeepBrain, південнокорейська компанія створила технологію Rememory яка дозволяє користувачам спілкуватися з померлими близькими через відеоаватарів зі штучним інтелектом.
Щоб сформувати образ людини, проводяться семигодинні особисті інтерв’ю з людьми з невиліковними захворюваннями чи тими, хто хоче залишити спогади про себе.
«Rе’memory – це більше, ніж меморіальний зал з фото та відео, це місце, де можна поділитися спогадами та своїми реальними розмовами.» – так описують розробку авторів на офіційному сайті.
Технологія має певні процедури безпеки, що дозволяють блокувати нецензурні слова та образливі терміни.
«Побоювання щодо етики Rе’memory індивідуальні, і кожен має сам приймати рішення про те, що правильно, а що ні», – зазначив менеджер з розвитку бізнесу DeepBrain.
Водночас співголова практики конфіденційності та кібербезпеки висловив побоювання щодо використання інформації, отриманої під час інтерв’ю Rе’memory. За його словами, її можуть використовувати для зламування паролів чи відповідей на контрольні питання.
Релокація, блекаути та допомога ЗСУ. Якими були тренди в IT-галузі 2022 року в Україні
IT Ukraine провела дослідження репутації IT-галузі спільно з LOOQME та MZ Hub. В опитуванні взяли участь 1577 ІТ-фахівців та 457 осіб з їхнього оточення. Проаналізували також 32 500 згадок у ЗМІ та 120 000 у соцмережах. 92% опитаних визнали IT-індустрію ключовою для економіки та безпеки України. Респонденти вважають, що IT-галузь забезпечує приплив інвестицій та наповнення бюджету, підтримує ЗСУ, стимулює розвиток нових технологій та економіку загалом.
Ось ще кілька фактів про те, як сприймають сферу ІТ за підсумками дослідження:
- 90% IT-фахівців та 68% їх оточення вважають неприйнятною співпрацю з росією та Білоруссю.
- IT-індустрія віддає перевагу прозорості та відкритості ведення бізнесу і не терпить ухилення від сплати податків. 2022 року IT-галузь сплатила понад 32 млрд грн податків до зведеного бюджету.
- Інтелектуальну міграцію та відтік робочої сили вже третій рік поспіль вважають одним із головних викликів для IT-індустрії.
- Проте використання моделі ФОП для співробітників більше не вважається проблемою для IT. За останні два роки питання втратило свою актуальність майже вдвічі.
- У 2022 році соціальні ініціативи та підтримка ЗСУ стали пріоритетом для більшості IT-фахівців та їхнього оточення. Фінансові питання та особиста вигода відійшли на другий план.
- Блекаути та суттєві перебої зі зв’язком стали найбільшим викликом для IT-фахівців минулого року. Тим не менш, IT-компанії адаптувалися, продовжують працювати та виконують зобов’язання перед клієнтами та партнерами.
- Ще один суттєвий виклик – релокація. Деякі IT-компанії змушені були перевести співробітників у безпечні регіони чи за кордон, але більшість IT-фахівців залишилися на місцях. 63% тих, хто тимчасово переїхав за кордон, планують повернутися в Україну.
Google анонсував нові функції для Android та Wear OS
Вони запрацюють протягом найближчих тижнів.
У програмі Google Keep для Android тепер доступний віджет з однією нотаткою, а для Wear OS додані два нові ярлики для швидкого створення нотаток і списків. Google Meet тепер має функцію шумозаглушення на більшій кількості пристроїв Android, а технологія Fast Pair дозволяє підключати нові навушники до Chromebook в один дотик. Інструмент Emoji Kitchen для створення нових смайликів тепер підтримує більше комбінацій, а функція масштабування контенту доступна в Chrome для Android. Нарешті, у Wear OS 3+ додано два нових режими звуку та відображення для покращення доступності годинника.
JFrog представила Conan 2.0 для покращення розробки C++
Conan 2.0 – це оновлена версія інструмента для керування залежностями в проектах C++.
В цьому релізі були додані нові функції, такі як плагін “signing”. Він дозволяє організаціям захистити свої пакети програмного забезпечення від шкідливого коду третіх сторін, додаючи підписи до своїх додатків. Таким чином, розробники можуть безпечно відтворювати складання артефактів та прискорювати доставку продуктів.
Також представлено нову систему управління пакетами. Вона забезпечує покращену гнучкість і безпеку при створенні програм завдяки новим відкритим API, командам, що настроюються, і розширенням. Крім того, система дозволяє розробникам ефективніше повторно використовувати бінарні файли за рахунок покращеного розуміння відносин між різними частинами компонентів ПЗ.
І нарешті, користувачі отримують доступ до кращої масштабованості та безпеки за допомогою файлів блокування. Вони “закріплюють” всі версії залежностей програмного забезпечення для відтворення збирання та прискорення конвеєрів CI/CD без втрати гнучкості.
Microsoft показав перший прев’ю .NET 8
Концепція .NET 7 полягала у поєднанні двох платформ .NET Core та .NET Framework в одну. Однак, після досягнення цієї мети, Microsoft сфокусувалася на покращенні інших областей у рамках.NET 8.
Компанія заявила про своє прагнення вдосконалити досвід розробників, які працюють з хмарними програмами та з крос-платформною розробкою, використовуючи MAUI та Blazor. На додаток до цього, Microsoft продовжить роботу над покращенням продуктивності.
” Ми вважаємо, що .NET-розробники повинні мати можливість швидко переносити свої програми у хмару, масштабувати їх без шкоди для продуктивності та розвивати програми на основі конкретних даних та зворотного зв’язку про них у виробничому середовищі. Ми будемо інвестувати в те, щоб зробити управління повним досвідом від локальної розробки та тестування до безперервної інтеграції та розгортання простішими. Наша мета – спростити реалізацію мікросервісної архітектури та створення та розгортання контейнерів”, – заявив Джеремі Лікнесс, головний менеджер програм для .NET Web Frameworks.
Це прев’ю включає покращення для образів контейнерів, такі як додавання Debian 12 в якості поширюваного за замовчанням, можливість запуску контейнерів під обліковим записом, що не є root, і маркування образів контейнерів тегом 8.0-preview.
Також є низка покращень для Linux, включаючи можливість створення .NET з репозиторію dotnet/dotnet, нові образи Ubuntu Chiseled та оновлення мінімальних базових цілей.
Конкурент ChatGPT. Цукерберг анонсував запуск штучного інтелекту від Meta
Марк Цукерберг оголосив про запуск нової мовної моделі LLaMA, заснованої на штучному інтелекті, яка дозволить дослідникам генерувати текст, узагальнювати письмовий матеріал і вирішувати складніші завдання, наприклад, з галузі біоінформатики та теоретичної хімії.
LLaMA буде доступна дослідницькій спільноті ШІ, академічним, урядовим та громадським організаціям, а також дослідним лабораторіям по всьому світу.
Проте, компанія Meta попередила, що для усунення ризиків упередженості, токсичних коментарів та галюцинацій у великих мовних моделях ще потрібні додаткові дослідження.
Команда інженерів SoftServe перемогла у челенджі Хакатона НАТО
У Польщі пройшов TIDE NATO Hackathon 2023, де понад 100 учасників із різних країн змагалися у трьох челенджах. Команда SoftServe перемогла в одному з них, створивши креативну та інтерактивну графіку для навчань НАТО CWIX. Українські інженери також проаналізували ефективність навчань та розробили рекомендації щодо покращення результативності CWIX. Переможці челенджів презентуватимуть свої рішення на Spring 2023 TIDE Sprint, що відбудеться у квітні в Норвегії.
TIDE NATO Hackathon є частиною циклу подій, метою яких є покращення взаємосумісності НАТО та союзників через пошук інноваційних рішень та підходів.
Компанії стали замінювати співробітників на ChatGPT
На початку лютого портал Resumebuilder.com опитав 1000 бізнесменів із США, які планують чи вже користуються ChatGPT. Виявилося, що чат-бот впровадили майже 50% їхніх компаній. З них приблизно в половині вже є випадки, коли він замінив живих працівників.
66% використовують його для написання коду, 58% – для створення контенту, 57% – у техпідтримці, 52% – для створення документів та резюме. 77% компаній використовують чатбот для написання вакансій, 66% – для підготовки питань до співбесід, 65% – для відповіді на заявки претендентів. Більшість компаній задоволені ChatGPT, однак є питання з етики, точності результатів та підходів до навчання. 93% компаній, що використовують ChatGPT, планують використовувати його ще активніше, причому 48% оцінили економію $50+ тисяч.
Журналіст знайшов у Apple таємну лабораторію. Над чим вона працює
Журналіст, що спеціалізується на продуктах Apple, Марк Гурман,виявив у компанії таємну команду, яка працює над впровадженням неінвазивного глюкометра в Apple Watch та іншими проектами.
Таємна команда Apple називається XDG — Exploratory Design Group. Відділ зібрали кілька років тому під керівництвом Білла Атаса — одного з найталановитіших інженерів компанії, якого минулого року не стало. XDG працює як стартап. Більшість співробітників є інженерами та вченими.
Рівень таємності роботи лабораторії зберігається на найвищому рівні. Так, члени команди різних проектів не можуть спілкуватись між собою про поточні роботи.
Серед проектів XDG — дисплей нового покоління, штучний інтелект та функції AR/VR гарнітури, які допомагають людям із захворюваннями очей. Одним із найбільших проектів XDG сьогодні є вимірювання рівня цукру в крові неінвазивними методами. Багато технологій чіпів та акумуляторів, розроблені XDG, вже багато років поставляються в iPhone, iPad та Mac.