🔥 Чорна п’ятниця у FoxmindEd: знижки до 50% на ІТ курси онлайн! Поспішайте, пропозиція діє лише до 1.12!
Дізнатися більше
06.08.2022
5 хвилин читання

Складнощі в професії програміста

Сергій Немчинський

Люди, які тільки замислюються зв’язати своє життя з розробкою, зазвичай бачать все занадто ідеалізовано – високі зп, круті офіси і плюшки-плюшки-плюшки. Але ж складності теж будуть. Ми зібрали список моментів, на які найчастіше скаржаться програмісти.

  • Багато спілкування з людьми

Це може здатися дивним, не сфера обслуговування все ж, але так і є. Спілкування всередині своєї команди, з проджект менеджером, тестувальниками, ейчарами, проведення технічних співбесід тощо. А ще щоденні Daily / Stand-up-мітинги, на яких розповідаєш, що вже зробив, що плануєш і як це буде реалізовано. Причому комунікативні навички – одні з найважливіших софт-скілів в роботі програміста.

  • Величезний обсяг інформації

Є хайпові мови і технології, в яких постійно відбувається якась двіжуха. Тут тільки встигай вчити щось нове. Є більш стійкі мови, в яких рідко щось змінюється, наприклад Java, проте обсягу інформації, які потрібно освоїти, все одно буде величезний. Вам також потрібні знання баз даних і мови маніпуляції з даними + вивчення нових фреймворків. У програмуванні неможливо щось вивчити і на цьому зупинитися.

  • Оцінка термінів виконання

Неймовірно важливий навик, який, тим не менш, просідає у багатьох програмістів. Не тільки початківців. І одна справа оцінити завдання, з якою ви вже стикалися, зовсім інше – щось нове для вас. А оцінити потрібно максимально точно. Бо програміст, який вміє вкладатися в обіцяні терміни перед очима клієнта виглядає на порядок професійніше.

  • Потрібно все і на вчора

З цим ви зіткнетеся безліч разів. Не залежно від того, чи працюєте в компанії або на фрілансі. І завдання, на які потрібен мінімум місяць, дається тиждень. Мабуть вважається, що у програмістів по 100 годин у добі. Що ж, говорите реальні терміни (а для цього потрібно вміти їх оцінювати) і робите.

  • Клієнт не знає, чого хоче

«Ти фахівець, ти знаєш краще за мене. Я тобі довіряю”. Найчастіше це закінчується тим, що коли ви показуєте кінцевий (або проміжний) результат, замовник розчарований, тому що чекав чогось іншого. Тому робити щось без чіткого ТЗ і детального обговорення нюансів не варто.

  • Рутина

Навіть якщо ви любите те, що робите, навіть якщо захоплені своїм проектом, від рутини нікуди не дітися. Всі завдання не можуть бути цікавими, деякі будуть монотонними і нудними. Краще рішення – знайти баланс, чергувати цікаві і не дуже таски. Також допомагає правило «З’їсти жабу», тобто зробити найскладніше і нецікаве спочатку, а потім приступати до решти.

Так, все суб’єктивно, можливо для вас все перераховане не є складністю. Що ж, тим краще. Ласкаво просимо в розробники!

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів