11.07.2025
5 хвилин читання

Що таке дашборд та як його створити

Дашборд що це таке та як його створити

У будь-якій цифровій професії аналітика даних — запорука успішного ведення бізнесу. Маркетолог, продуктовий менеджер, сейлз-команда не просто можуть, а зобов’язані спиратися на дані. Але як їх читати? Як легко розуміти ці дані? Для цього існують дашборди. Розберімо, що це таке, навіщо вони потрібні та де використовуються, як відбувається розробка dashboard.

🚀 Менторинг з Front End від FoxmindEd! 🚀 Працюйте над реальними завданнями, отримуйте досвід і ставайте експертом у React разом із FoxmindEd! 💡
Дізнатись більше

Що таке дашборд простими словами

Що таке дашборд простими словами

Дашборд — це інформаційна панель, на якій у вигляді зрозумілих компонентів представлена інформація. Найчастіше ця інформація показується у вигляді графіків, зображень, діаграм або навіть картинок. Але весь секрет у тому, що дашборд онлайн оновлюється і підтягує дані.

Приклад, коли потрібен дашборд

Маркетолог магазину меблів використовує кілька джерел реклами. Через SMM, партнерську мережу, таргетовану рекламу і ще з десяток різних джерел. Керівник просить надати дані про ефективність роботи цих каналів, щоб зрозуміти, куди додати бюджет, а де можна заощадити.

Маркетолог створює звіти, збирає аналітику, проводить дослідження і надає дані в кілометрових звітах. На це йде багато часу. Але в підсумку керівник не хоче витрачати свій день на читання багатосторінкових документів. Тим більше, що половину даних він просто не зрозуміє. 

Як в цьому випадку допомагає дашборд:

  1. Обирається тип та вид дашборду, який потрібен маркетологу. Туди додаються тільки важливі й потрібні дані.
  2. Налаштовується автоматизація, тому маркетологу не потрібно тепер витрачати багато годин, щоб робити одну і ту ж роботу. Дані підтягуються автоматично.
  3. Зовнішній вигляд панелі інструментів інтуїтивно зрозумілий. Дані надаються візуально в зручній формі.
  4. Оновлюється дашборд онлайн, тому в разі змін він відразу видає нові результати.
  5. Тепер маркетолог економить багато годин на те, щоб не робити зайву рутинну роботу. А керівник бачить цифри, за якими швидко робить висновки. Всі задоволені, все працює, як потрібно.

Без використання дашборда фахівець — як сліпе кошеня. У потоці хаосу процесів і нескінченного обсягу інформації легко загубитися. Дашборд — це структурування інформації. Зручний інструмент, допомагає лаконічно показувати важливі дані.

Ключові завдання дашборду

Ключові завдання дашборду

Дашборди потрібні не тільки для того, щоб красиво показати складну для сприйняття інформацію. Ключові завдання цього інструменту наступні:

  • Спрощення читання цифр і важливих даних. Складні, на перший погляд, дані, представлені в легкому і зручному для сприйняття вигляді.
  • Аналітика змін у проміжках часу. Дашборди дозволяють переглянути дані за певний період, порівняти їх (наприклад, показники реклами до запуску нових креативів і після, або відвідуваність сайту в минулому місяці та в цьому).
  • Порівняння показників. Ідеально підходить для А/В тестування, або перевірки нових гіпотез.
  • Зменшення ймовірності помилок. Вони трапляються через людський фактор. Особливо якщо працювати з паперовими звітами та навіть таблицями. Але в разі з дашбордами втручання мінімальне. 

Цей інструмент застосовується не тільки в маркетингу. Використовувати дашборди можуть sales менеджери, бізнес-аналітики, продуктові менеджери та інші фахівці. Це універсальний інструмент. 

Як і де відбувається розробка dashboard

де відбувається розробка dashboard

Є багато готових рішень і конструкторів для бізнесу. Розробляти дашборд з нуля нема потреби. За вас вже все давно придумали. Тому найкраще рішення — вибрати готовий інструмент.

Якщо у вас велика компанія зі своєю системою безпеки, тоді розробка dashboard може бути й індивідуальною. Але навіть у цьому випадку нерідко використовуються інтеграції з іншими сервісами. Наводимо список найбільш популярних інструментів, де можна зробити дашборд:

  • Excel. Безкоштовно, доступно, не дуже зручно. З візуальною складовою тут явно проблеми. Але це інструмент, що працює. З мінусів — працює тільки зі своєю внутрішньою структурою. Тобто не можна підтягувати дані з простору поза таблицею. Самі ж графіки виглядають скромно, але це вже набагато краще, ніж сухі звіти з цифрами.
  • Google Sheets. Більш просунутий інструмент, хоч і схожий на Excel. Працює онлайн, з дашбордом одночасно зможуть працювати кілька фахівців. З візуалом справи кращі, але все одно не ідеальні. З мінусів — дані тільки всередині таблиці.
  • Google Looker. Вже більш просунутий інструмент для створення дашборда. Багато фахівців рекомендують починати з нього. Вам доведеться розібратися з налаштуваннями та функціоналом. Інструмент безкоштовний, є готові шаблони. Однозначно плюс для невеликих компаній або новачків.
  • Tableau. Це вже досить серйозний інструмент, який використовують бізнес-аналітики. Його можна порівняти з коробкою з інструментами. Беріть, що потрібно, і починайте будувати. А головне — легко переробити, якщо потрібно щось змінити.
  • Microsoft BI. Інструмент хоч і платний, але безкоштовної версії цілком достатньо для створення базового онлайн-дашборду. Хочете серйозно працювати з даними? Використовуйте цей інструмент.

Це далеко не повний список платформ, в яких можна самостійно зробити дашборд для потреб вашого проєкту. Але в 87% випадків цього достатньо, щоб зручно використовувати дані.

Підпишіться на наш Ютуб-канал! Корисні відео для програмістів чекають на вас! YouTube
Оберіть свій курс програмування! Шлях до кар’єри програміста починається тут! Подивитись

Висновок

Дашборд — це практично обов’язковий інструмент в сучасному бізнесі. Неважливо, чи продаєте ви дивани, надаєте послуги консалтингу або розробляєте сайти. Дані — сучасна «нафта» у світі інформації. Якщо не користуватися ними правильно, то вони виглядають, як «чорна калюжа», яка лякає. Але при правильному використанні вам забезпечено зростання бізнесу, усунення хаосу і прогнозування.

FAQ
Дашборд — це панель з інформацією, в якій зібрані аналітичні дані та представлені в зрозумілій формі. Використовуються діаграми, схеми, графіки, на яких показані ключові дані, що впливають на бізнес.
Excel, Google Sheets, Google Looker, Tableau, Microsoft BI — це найбільш поширені та популярні. Є багато готових шаблонів, можна зробити свій унікальний дашборд. Краще вибирати щось із відомого, так ви знайдете більше корисної інформації та порад щодо впровадження дашборда в бізнес.
Визначте його мету. Що саме має показуватися і в якому вигляді. Зберіть всі джерела. Дашборд — це панель, на якій відображається інформація. Сам по собі він її не збирає. У самому дашборді ви вкажете джерела, з яких брати інформацію. Розробіть макет або візьміть готовий шаблон. Налаштуйте його роботу технічно, підключіть джерела. Налаштуйте оновлення, щоб інформація оновлювалася автоматично.
Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів

icon cake
День народження FoxmindEd! Знижка 20% на усі IT-курси!
до кінця акції
00
днів
00
годин
00
хвилин
Забронювати