Google працює над секретним проєктом, який писатиме код замість інженерів
Спочатку генератор коду під назвою Pitchfork був розроблений фахівцями лабораторії Alphabet X. Цього літа до проєкту приєдналися інженери з команди Google Labs на чолі з Олівією Хатальськи, яка багато років є співробітником X Division, займається розробкою Google Glass та інших пристроїв.
Передбачається, що створений алгоритм зможе вивчати стилі програмування та самостійно писати код на основі вивченого. Перед проєктом стояло завдання розробити інструмент, який міг би оновлювати кодову базу мови програмування Python до нових версій без залучення живих програмістів. Згодом цілі проєкту змістилися у бік створення системи загального призначення, яка могла б зменшити потребу в людях при написанні та оновленні коду, а також зберегти його якість. На якій стадії перебувати розробка генератора коду зараз – невідомо.
Підсистема Windows для Linux тепер доступна для всіх користувачів у Microsoft Store
Завдяки новому випуску WSL (Windows для Linux) з’явилася можливість вибрати свій улюблений дистрибутив Linux для встановлення з Microsoft Store, щоб запустити інструменти командного рядка. Наприклад, grep, sed, awk або інших бінарних файлів ELF-64 (Linux). Вони також можуть виконувати сценарії Bash тощо.
Остання розробка проекту WSL 2 значно покращує продуктивність файлової системи, сумісність та інтеграцію завдяки можливості запускати ядра Linux у полегшеному віртуальному комп’ютері. Досвід користувача є однаковим для обох версій.
Підсистема Windows для Linux версії 1.0.0 містить сотні виправлень помилок та покращень. Загальнодоступна версія WSL в Microsoft Store надає таку підтримку програми графічного інтерфейсу Linux для Windows 10, що і для Windows 11.
Ілон Маск анонсував перше вживлення чіпа в мозок людини
Компанія Neuralink, яка йому належить, планує зробити це вже за шість місяців.
Відколи чіп був успішно імплантований у голову свині, а пізніше – мавпи, минуло вже понад два роки.
За допомогою такого пристрою, за словами мільярдера, комп’ютери та смартфони можна використовувати без допомоги рук. Також передбачається, що в майбутньому лише власники нейрочіпа зможуть хоч якось конкурувати із надінтелектуальним ШІ, який людство якось неминуче створить.
Сьогодні імплантація чіпа Neuralink передбачає операцію на головному мозку. Однак Ілон Маск вважає, що надалі процедура буде схожа на звичайний прийом у лікаря – займе близько години і пройде у кабінеті.
Компанія планує отримати дозвіл на імплантацію вже за півроку. Однак Reuters зазначає, що Neuralink відстає від графіка. Раніше Маск говорив про намір отримати схвалення регулюючих органів до кінця 2020 року, потім обіцяв розпочати випробування на людях 2022-го. Затримки змусили Маска запропонувати інвестиції конкуренту Synchron, який у липні імплантував свій пристрій пацієнту в США.
VMware тепер підтримує Java 17 у Spring Boot Framework
Майкл Мінелла, старший директор з розробки програмного забезпечення VMware, заявив, що остання версія фреймворку підтримує Java 17. Є надія, що додавання цієї підтримки спонукає компанії перейти від Java 8 до останнього довгострокового випуску платформи, не вимагаючи багаторазового оновлення до інших раніше випущених версій Java SE.
Крім того, Spring Boot 3.0 тепер спочатку підтримує високопродуктивний JDK, відомий як GraalVM. А ще версію 6.0 Spring Framework для створення Java-додатків із використанням OpenJDK та версію Java SE з відкритим вихідним кодом, яку VMware зробила доступною на початку цього місяця.
І нарешті, VMware запровадила підтримку Jakarta Enterprise Edition (EE) 10, розширення Java SE з відкритим вихідним кодом, що просувається під егідою Eclipse Foundation.
Вийшов Laravel 9.41
У новому релізі визначили маршрути для singleton-ресурсів. Також додали опцію відпочинку для queue:listen і коллбек для дозволу ім’я користувача мьютексу запланованих подій. Ще можна визначити, чи є рядок ULID. Додатково у новій версії пофіксили три баги.
AWS Lambda тепер підтримує Node.js 18 Runtime
Розробники тепер можуть створювати функції AWS Lambda, використовуючи нові мовні фічі Node.js 18, такі як покращена продуктивність для полів класів та методів приватних класів, а також затвердження імпорту JSON. Ще до арсеналу додалися експериментальні функції, наприклад, Fetch API, модуль Test Runner та Web Streams API.
За словами Google, близько 60% інтернету дублюється, але є спосіб цього уникнути
Розробники компанії на заході Google Search Central Live у Сінгапурі розповіли, що за їх розрахунками, аналітикою та скануванням мережі близько 60% Інтернету дублюється. Здебільшого це стосується копій налаштувань та інформації про користувачів у різних версіях сайтів та хмарних системах численних сервісів у світовій глобальній мережі.
Інженери Google запропонували кілька способів боротьби з поточною дедуплікацією даних в Інтернеті:
- видалити дублікати протоколів та віддати перевагу HTTPS;
- видалити www/non-www;
- видалити URL-адреси з непотрібними параметрами;
- видалити варіанти URL-адрес з косою рисою/без косої риси;
- видалити інші дублікати з однаковою контрольною сумою.
У компанії вважають, що виконання вищезгаданих дій допоможе краще оптимізувати ресурси в глобальній мережі та зробити роботу пошукових систем більш інформативною та коректною.
Google (знов) випустила екстрене оновлення Chrome з виправленням вразливості нульового дня
Вразливість із високим ступенем серйозності є помилкою переповнення буфера в графічному процесорі. Вона призводить до того, що дані записуються у заборонені місця без перевірки. Зловмисники можуть використовувати помилку, щоб перезаписати пам’ять програми та маніпулювати її шляхом виконання. Це призводить до необмеженого доступу до інформації та робить мовжливим виконання довільного коду.
22 листопада вразливість виявив Клемент Лесін з групи аналізу загроз Google. Вона вже експлуатується хакерами.
Оскільки користувачам потрібен час, щоб застосувати оновлення, Google поки не розкриває подробиці про вразливість.
Попереднє екстрене оновлення Google випустило 30 жовтня.
Українські розробники створили пасивну акустичну систему Zvook. Ось як AI-стартап ловить ворожі ракети
У основі акустичної системи лежить технологія машинного навчання. Завдяки цьому Zvook може виявляти ворожі повітряні об’єкти серед багатьох інших звуків у просторі. Наприклад вітру, шуму дороги, голосів людей тощо. За словами розробників, потрібно постійно оновлювати систему, вчити її виділяти той 1% звуків, що належать саме до ворожих ракет.
Примітно, що схожих акустичних детекторів із чутливістю до цього виду зброї у світі немає. Але поки що комплексів Zvook не так багато, систему встановлюють тільки в “мертвих зонах” з метою розвідки ворожих повітряних цілей.
Apple недоотримає 6 млн за iPhone 14 Pro і Pro Max у цьому кварталі
Причиною цього є жорсткі антикоронавірусні заходи на головному складальному підприємстві Foxconn у Китаї та пов’язані з ними протести робітників. За даними журналістів Bloomberg, на фабриці сумарно могли працювати до 200 тисяч людей. Але зараз, у зв’язку з заворушеннями, викликаними низьким рівнем оплати праці та не найкращими побутовими умовами у гуртожитках, кампус залишило не менше 20 тисяч працівників.
Серйозність ситуації підтверджує той факт, що керівництво підприємства запропонувало працівникам по 1800 доларів США доплати в грудні та січні. Тим самим компанія намагається мотивувати їх не залишати кампус і продовжувати роботу навіть за збереження жорстких антикоронавірусних заходів. Співробітники підприємства обмежені у пересуванні, і повинні їсти не в їдальнях та кафетеріях, а за місцем проживання. Джерело Bloomberg, що працює на фабриці, повідомило, що ситуація змінюється досить швидко. Поточний прогноз щодо скорочення обсягів виробництва iPhone може бути переглянутий у велику сторону, якщо керівництву підприємства не вдасться порозумітися з протестувальниками. Apple і Foxconn розраховують надолужити втрачене 2023 року, але санітарно-епідеміологічна ситуація в Китаї цьому поки не сприяє.