🔥 Чорна п’ятниця у FoxmindEd: знижки до 50% на ІТ курси онлайн! Поспішайте, пропозиція діє лише до 1.12!
Дізнатися більше
06.08.2022
4 хвилин перегляду

Моя думка про Python

Сергій Немчинський
Моя думка про Python

Python на даний момент є найпоширенішою скриптовою мовою і вона дійсно хороша в цій ніші. Python став основною і практично єдиною скриптовою мовою, витіснивши інші. Саме скриптовою, не тим, який компілюється або підтримується сервером. Так, скрипти можна писати на чому завгодно, але саме Пайтон на сьогодні є найкращим.

Якщо говорити про професії – не існує такої професії як Python розробник. Існує цілий комплекс професій, пов’язаних з цією мовою. Python виявився дуже зручним для старту, тобто щоб швидко зробити Proof of concept, тому багато інших професії стали брати Пайтон в якості свого інструменту.

  1. 1. Web-розробка на Python / Django

В основному це швидка розробка е-комерс сайтів. У цій ніші Python конкурує з Ruby і частково з PHP. Щоб було зрозуміло: є сайти-візитки і сайти-магазини, які ідеально будуються на вже готових CMS, зроблених практично 100% на PHP. Але є ніша між найпростішими сайтами з PHP і складним кривавим Ентерпрайз, який робиться в основному на Java і частково на .Net. Це ніша е-комерс рішень будь-якого рівня складності, наприклад, сервісні сайти або сайти, де можна записатися на прийом тощо.

  1. 2. Всі професії, де потрібні скрипти

DevOps для скриптів найчастіше використовують Пайтон. Знову ж таки, тому що Пайтон – кращий на ринку скриптова мова.

Automation QA.Потрібно протестувати сайт, зробити регресійне тестування. Найчастіше для цього використовується Python. Можуть також використовувати Java. Тому що серйозним тестуванням займається аутсорсери, які пишуть для ентерпрайз компаній. А в цьому галузі якраз одні джавісти, відповідно відпадає питання, на чому тестувати. За аналогією, в компаніях, які пишуть на С # тестують зазвичай теж на С #, це логічно.

  1. 3. Програмування – не основна діяльність

Є спеціальності, де програмування використовується тільки як інструмент, щоб десь щось підправити. Наприклад, Data Science. У цій спеціальності Python дуже поширений.

Взагалі Python – дефолтна мову. Якщо не знаєш, на чому писати, не знаєш ніякої мови, але потрібно швидко щось наскріптовати – в цьому випадку зазвичай вибирається Python.

Перспективи Python

DevOps можуть перейти на іншу мову, якщо з часом з’явиться такий, який буде більше задовольняє їх вимогам. Теж саме стосується і Automation QA. Web-розробці немає сенсу переходити на іншу мову, тим більше що Python зараз все міцніше займає нішу ринку е-комерс сайтів. Нічого не можу сказати з приводу Data Science, мені здається, вибір мови для них взагалі не критичний.

Моє ставлення до Python

Мова хороша. Мені не подобається її  синтаксис, але це повна смаківщина. Мова досить стара, розвивається нормально, прийшла не на хвилі хайпа.

Але пам’ятайте, що все-таки спочатку вибирається фах, а потім вже мова під неї.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів