DevOps – це підхід до розробки програмного забезпечення, який поєднує розробку (Development) та експлуатацію (Operations) в одну спільну методологію. Основна мета DevOps – підвищення ефективності та швидкості розробки програмного забезпечення за рахунок автоматизації процесів, покращення комунікації та співробітництва між різними командами в рамках розробки та експлуатації.
На цьому етапі ви поглибите свої знання з адміністрування unix like систем, встановлюючи власні сервіси та розгортаючи Redis, Nginx, RabbitMQ, PostgreSQL, MySql, Wireguard VPN тощо, навчитеся писати автоматизацію на bash і використовувати Docker.
Цей блок дозволить вам освоїти основи контролю версій за допомогою Git, створити базовий CI/CD пайплайн у GitLab. Ви також додасте збірку, тести та використання Docker у пайплайні, розширюючи можливості автоматизації розробки та релізу додатків.
Студент, виконуючи завдання цього блоку, освоїть основи Terraform для автоматизації інфраструктури як коду (IaC): встановить Terraform CLI, створить скрипт для розгортання Docker-контейнера з Nginx, налаштує CI/CD-пайплайн із terraform plan у GitHub Actions, рефакторить код у модулі з дотриманням стилістичних стандартів, інтегрує TFLint для перевірки якості коду та розгорне повноцінний Docker-додаток із фронтендом, бекендом і Nginx як зворотним проксі з самопідписаним SSL-сертифікатом, використовуючи hashicorp/tls провайдер і модульну структуру.
Ви розгорнете різноманітні ресурси, від базових EC2 та S3 до серверлес-застосунків на Lambda. Налаштуєте додаток на EC2, перенесете його на ECS та після зробите його повністю serverless.
Студент, виконуючи завдання цього блоку, освоїть основи Ansible для автоматизації конфігурації: створить Terraform-скрипт для розгортання EC2-інстансу (або VM через Vagrant), розробить Ansible-playbook для встановлення Nginx і Drone через docker-compose із сертифікатами Let’s Encrypt та автопоновленням, рефакторить playbook у модульні ролі, налаштує динамічний інвентар EC2, додасть моніторинг через Prometheus, Grafana й Alertmanager на окремих інстансах із роллю monitoring_install для встановлення Nginx як зворотного проксі, інтеграції з CloudWatch Logs для логів, автоматичного додавання нових інстансів до Prometheus та (опціонально) експортера Nginx для збору статистики, забезпечивши функціональність через CI/CD у GitLab.
Вивчаючи Kubernetes, ви налаштуєте середовище Minikube, розгорнете застосунок, вивчите комплексні об’єкти Kubernetes та best practices по роботі з Kubernetes, навчитеся використовувати Helm та Kustomize для повторного використання маніфестів.
Студент, виконуючи завдання цього блоку, дослідить різні типи надійності (відновлення після катастроф, висока доступність, стійкість до збоїв), визначить їх застосування в реальних сценаріях, а також ознайомиться з культурою постмортем-аналізу, включаючи ключові аспекти управління інцидентами та складання звітів для покращення процесів, продемонструвавши розуміння теми через спілкування з ментором у письмовій формі або на зустрічі.
Швидкість проходження курсу залежить від вас. Швидше вчитесь – менше платите.
Менторинг
Менторинг+
Після закінчення курсу ми видамо вам сертифікат, що свідчить про успішне завершення програми менторингу і підтверджує вашу кваліфікацію з обраного напряму.
DevOps – це напрямок в IT, який поєднує розробку програмного забезпечення (Dev) та операції з його розгортання і підтримки (Ops), щоб прискорити й оптимізувати процес розробки та впровадження програмних продуктів. Це дає змогу компаніям швидше реагувати на вимоги ринку та підвищувати якість своїх продуктів, завдяки безперервній інтеграції, доставці та зворотному зв’язку. У сучасному світі, де швидкість і гнучкість є ключовими факторами успіху, актуальність DevOps тільки зростає.
DevOps, застосовується в багатьох сферах для прискорення та оптимізації процесів розробки, тестування, розгортання та обслуговування програмного забезпечення.
Програма DevOps курсу:
Цей курс пропонує практичний підхід до вивчення ключових інструментів і технологій у сфері DevOps, готуючи вас до реальних викликів у світі програмування.
Щоб почати цей курс, студенту потрібно вміти працювати з Linux як звичайний користувач і розуміти англійську мову. Знання Linux важливе, бо на курсі багато роботи з цією системою. А англійська потрібна, щоб читати і розуміти технічну документацію.
Курс розроблений так, щоб наші студенти мали можливість навчатися за індивідуальним графіком, тому ми не встановлюємо конкретну тривалість курсу. Проходження курсу залежить від інтенсивності навчання та попереднього рівня знань студента і може тривати від кількох місяців. Оскільки оплата нараховується помісячно, інтенсивне і старанне вивчення може знизити для вас вартість курсу.
Після успішного проходження курсу DevOps студент досягне Strong Junior рівня знань і навичок у сфері розробки, управління та автоматизації IT-інфраструктур. Студенти навчаться:
Випускники онлайн курсу DevOps володітимуть комплексними знаннями та практичними навичками у сфері DevOps, що дасть їм змогу ефективно працювати в сучасних IT-проєктах, оптимізувати процеси розроблення, забезпечення якості та експлуатації програмного забезпечення. Вони зможуть претендувати на посади Strong Junior DevOps.
Онлайн курс DevOps від Фоксмайндед пропонує унікальний підхід до навчання, який вирізняє цю програму з-поміж інших. Ось кілька ключових причин, чому варто обрати цей курс:
Цей курс вирішує проблему, як стати DevOps Engineer. Він дає змогу не тільки здобути тверді знання та навички в галузі DevOps, а й розвиває важливі для кар’єри якості, як-от самостійність, уміння розв’язувати задачі та пошук необхідної інформації.