🔥 Чорна п’ятниця у FoxmindEd: знижки до 50% на ІТ курси онлайн! Поспішайте, пропозиція діє лише до 1.12!
Дізнатися більше
21.02.2023
10 хвилин перегляду

Новини ІТ від 21.02.2023

Сергій Немчинський
Новини ІТ від 21.02.2023

Огляд новин Java

Що нового у Java? Нові релізиHibernate, усунення багів Vert.x 4.3.8 та стабілізація компілятора Kotlin. Більше подробиць побачите нижче.

Hibernate

Минулого тижня вийшло три нові релізи Hibernate ORM. У версії 6.2 додали підтримку розбиття таблиць за допомогою меппінгу ключів розділів за допомогою нової анотації @PartitionKey. На фінальних релізах 6.1.7. та 5.6.15 виправили кілька серйозних багів.

Eclipse Vert.x

У відповідь на ряд багів, виявлених у версії 4.3.7, було випущено Eclipse Vert.x 4.3.8. У новому релізі усунули вразливість, що впливає на веб-програму Vert.x.

Kotlin

Інтерфейс компілятора Kotlin під кодовою назвою K2 буде оголошений стабільним із випуском Kotlin 2.0. K2 був доступний в якості попереднього перегляду з Kotlin 1.7, але знаходиться в активній розробці вже більше двох років.

GitLab скорочує 7% співробітників

У компанії пояснили, що це вимушені заходи. Вони необхідні для скорочення витрат в умовах глобального економічного спаду та переходу багатьох партнерів платформи до більш консервативного інвестування.

Керівництво GitLab заявило, що це було дуже важким рішенням. Воно також стало несподіваним для деяких розробників, включаючи багатьох талановитих членів команди платформи.

GitLab скорочує співробітників

GitLab виплатить звільненим співробітникам чотири місячні оклади як компенсацію, збереже на півроку медичну страховку, а також залишить працівникам їхні робочі комп’ютери та техніку.

Google додасть телеметрію в інструментарій для мови Go

Вона з’явиться в утилітах командного рядка, у тому числі “go”, компіляторі, додатках gopls та govulncheck. Збір даних буде обмежений лише накопиченням інформації про особливості роботи утиліт. Тобто телеметрія не буде додаватися до програм, що збираються за допомогою інструментарію.

Google пропонує нову архітектуру “прозорої телеметрії”. Суть у тому, що при оцінці трафіку, що споживається інструментарієм, планується враховувати лічильник даних у кілобайтах за весь рік. Усі зібрані дані публікуватимуться у відкритому доступі. Конфігурація збору телеметрії буде автоматично генеруватися на основі списку метрик, що активно відстежуються. Збір буде обслуговуватися в прозорому лозі аудиту з записами, що верифікуються.

Mozilla випустить Firefox для iOS зі своїм двигуном Gecko, коли Apple зніме обмеження

Хоча в App Store вже доступні сторонні веб-браузери, включаючи Firefox, вони повинні використовувати механізм перегляду WebKit. Mozilla поки що вивчає вимоги, яким потрібно відповідати, щоб додати браузер на Gecko.

У той же час Управління з конкуренції та ринків Великобританії заявляє, що Apple своїми вимогами уповільнює ринок браузерів. Можливо, регулятор зобов’яже компанію дозволити сторонні механізми перегляду веб-сторінок в App Store.

“Ми дотримуємося політики магазину додатків Apple для iOS і просто проводимо деяку дослідницьку роботу, щоб виявити технічні проблеми для браузерів на основі Gecko на випадок, якщо ця політика зміниться”, – сказав представник Mozilla.

Вийшов Chrome 110 без підтримки Windows 7 та Windows 8/8.1

Не можна інсталювати оновлений браузер на старі версії операційної системи. Натомість у новому релізі з’явилася низка покращень. Ось деякі з них:

  • покращено менеджер паролів;
  • додано підтримку біометричної аутентифікації в настільній версії;
  • покращено керування перекладачем без необхідності переходити на його сайт;
  • також доданий новий псевдоклас: picture-in-picture, який дозволяє розробникам налаштовувати медіаплеєр у режимі «картинка в картинці».

Вийшло превью Android14 для розробників

Google надала доступ розробникам до першої попередньої версії майбутньої мобільної операційної системи Android 14 Preview 1. Як правило, Google тримає в секреті остаточний набір нових функцій ОС як мінімум до проведення конференції I/O. Однак деякі нові фічі та можливості все ж таки доступні в Android 14 Preview 1, і про них можна розповісти.

Отже: підтвердилися чутки про те, що Android 14 заблокує встановлення старих програм. 

Однією з нових функцій стало “нелінійне масштабування шрифту”. Ідея полягає в тому, що дрібний шрифт масштабуватиметься більш помітно, ніж великий шрифт. Раніше лінійне масштабування однаково збільшувало всі шрифти, у тому числі великі. Водночас Google розширює обмеження розміру шрифту із 130% до 200%.

Google збільшує відсоток маштабування шрифту

Також компанія реалізувала зміни, пов’язані з «оптимізацією фонової роботи», хоча будь-яких подробиць щодо цього поки немає. Крім того, Android оновлюється до OpenJDK 17, і Google заявляє, що цитую: «завзято працює над тим, щоб повністю включити функції мови Java 17 в майбутніх попередніх версіях для розробників».

Opera додасть ChatGPT в бічній панелі браузера в рамках впровадження нової функції «скорочення»

Розробники браузера пояснили, що тільки-но почали тестувати чат-бота. Вони також думають про те, як ще можна використовувати його в Opera.

Нова опція коротко переказуватиме користувачеві вміст сторінок в інтернеті, причому не тільки текстові публікації, а будь-які посилання.

У Opera розповіли, що функція “скорочення” спростить для користувачів споживання великого обсягу контенту.

Google планує додати чат-бота Bard в ChromeOS, назвавши його Бред (Brad), щоб ніхто не здогадався

Розробники Google додали в тестовий вихідний код ChromeOS експериментальну функцію «Розмовний пошук» та позначили ім’я ШІ, відповідального за це. Опцію назвали Brad, що схоже на жартівливе, навмисно неправильне написання Bard.

У новій тестовій версії ChromeOS, якщо у користувача включений прапор Conversational Search, то ОС відмовиться від вбудованих функцій штатного пошукового лаунчера і замінить їх чат-ботом Bard.

Google додають chat-bot Bard в ChromeOS

Профільні експерти пояснили, що впровадження Bard все ще знаходиться на ранній стадії розробки. Тому, можливо, багато тестових опцій, пов’язаних з ним, у Google ще скоригують. Або ж змінять дати, на які планується розгортання чат-бота на системах користувача.

Microsoft та OpenAI дозволять клієнтам створювати брендовані версії ChatGPT

Microsoft тісно співпрацює з OpenAI, а в січні заявила, що інвестувала у компанію мільярди доларів.

Зараз стало відомо, що Microsoft планує розробити технологію для компаній, шкіл і урядів, що дозволяє створювати власних роботів за допомогою ChatGPT. Техногігант допоможе клієнтам запускати нових чат-ботів або покращувати існуючі за допомогою своєї технології. Додатковою опцією стане можливість завантажувати свої власні дані та покращувати голос своїх чат-ботів.

Для того, щоб запропонувати новий продукт, Microsoft знадобиться актуалізувати ChatGPT, оскільки чат-бота навчали на інформації, що вийшла до 2021 року. Крім того, технологія повинна допомагати знаходити прямі посилання на першоджерела, які використовує ШІ.

DOU отримав скріншоти тестування чат-бота Bard від Google

Google продовжує випробовувати свій чат-бот Bard зі штучним інтелектом. Джерело DOU у компанії надало внутрішні скріншоти тестування нейромережі. Вони свідчать, що Bard здатний реагувати на аргументи співрозмовника, вибачатися за помилку і обіцяти врахувати цей досвід у майбутньому.

Чат-боту поставили питання про першопричину війни в Україні. Причому питання було поставлене саме так – «про війну в Україні». Нейромережа у відповідь написала перелік причин, з формулюванням однієї з яких співрозмовник не погодився. Бот визнав свою помилку і вибачився. Смішно, що нейромережа назвала війну саме «російським вторгненням в Україну» і використала правильне формулювання, на відміну від людини.

Наразі Bard передали інженерам для тестування. Анонсували, що згодом технологія стане доступною громадськості, але поки що цього не сталося. Джерело DOU у Google стверджує, що багато інженерів незадоволені тим, що доступ до цієї технології все ще закрито.

Штучний інтелект. Тема: ChatGPT здав медичний іспит на право працювати лікарем у США

Чат-бот правильно відповів майже на 89% питань та завдань тесту. При тому, що прохідний поріг становить 60%. У рамках наукового дослідження два практикуючі лікарі оцінювали відповіді ChatGPT, а розбіжності в результах тесту розглядалися окремо третім експертом.

Даний іспит вважається одним із найскладніших медичних тестів у світі, а його складання підтверджує високий рівень знань та компетенцій лікаря-початківця.

До того ж, під час перевірки ChatGPT з’ясувалося, що нейромережа надала принаймні одне важливе відкриття під час встановлення діагнозу, яке було, цитую: «новим, неочевидним та клінічно достовірним».

Фахівці вважають, що ChatGPT може стати цінним інструментом для здобуття медичної освіти. Вони розповіли, що чат-бот має часткову здатність викладати медицину, виявляючи нові та неочевидні концепції.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів