18.07.2022
3 хвилин перегляду

Що важливіше: знання і досвід чи бажання програмувати?

Сергій Немчинский
Що важливіше: знання і досвід чи бажання програмувати?

Питання складне і однозначної відповіді немає. Ми повинні розуміти – важливіше для чого? Все залежить від того, що ми хочемо, оскільки неможливо виміряти ефективність без прив’язки до мети.

Якщо нам потрібно в мінімальні терміни отримати продукт, то знання і досвід будуть важливішими, оскільки дозволять досягти ціль швидше, витрачаючи меншу кількість зусиль. Найважливіше в досвіді – розуміння розробником, що саме потрібно зробити в конкретній ситуації, щоб все запрацювало, і як робити не варто.

Якщо ми говоримо про ефективність в отриманні знань і досвіду, можливо, просування продукту, отримання задоволення від роботи, то бажання програмувати набагато важливіше. Іноді знання і досвід можна компенсувати (якщо ми говоримо конкретно про програмування). Як мінімум є величезні бази знань, наприклад, Stack Overflow. Є проекти, які для досвідчених розробників будуть не дуже цікаві, в цьому випадку новачки, які горять програмуванням, можуть дати навіть більший вихлоп, ніж ті люди, які знають і вміють, але не хочуть працювати.

В ідеалі, щоб були і знання з досвідом, і бажання програмувати. Якщо немає ні бажання, ні вмінь, то точно нічого не вийде.

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів