🔥 Черная пятница в FoxmindEd: скидки до 50% на IТ курсы онлайн! Спешите, предложение действует только до 1.12!
Узнать больше
10.01.2023
20 минут просмотра

Новини ІТ від 10.01.2023

Сергей Немчинский
<strong data-lazy-src=

Metacritic назвав найкращі ПК-ігри за 2022 рік

 

Рейтинг був сформований на основі рецензій від журналістів, а для потрапляння в топ у тайтла має бути як мінімум 7 відгуків.

 

На першому місці розташувалася Persona 5 Royal, яку випустили на ПК у жовтні. Спочатку її оцінили як найкращу гру для комп’ютерів за всі часи, а її середня оцінка становила 97 балів зі 100. У результаті вона все ж опустилася до 95 балів.

 

Другу позицію взяла Elden Ring — має 94 бали. Слідом за нею йде Dwarf Fortress, яка отримала 93 бали. Але оскільки інші тайтли з’явилися і на консолях, «пісочниця» про гномів, які будують фортецю, стала найуспішнішим ПК-ексклюзивом минулого року.

 

До десятки лідерів, серед інших, потрапили God of War Ragnarok, оновлена ​​версія адвенчури The Stanley Parable, Neon White та доповнення The Delicious Last Course для платформера Cuphead.

 

2022 року Linux як основну ОС використовували понад 40% розробників проти 23% у 2018 році

 

Відсоток використання Linux як основної ОС неухильно зростає останні п’ять років і минулого року становив 40,23. Такі результати показало опитування розробників на StackOverflow, в якому взяли участь понад 70 тис. осіб.

 

Windows стала найзатребуванішою ОС для розробників як у особистому,так і у професійному використанні. ОС на базі Linux стали популярнішими, ніж macOS, що говорить про привабливість використання ПЗ з відкритим вихідним кодом, зазначають автори опитування.

 

Ще 15% опитаних використовують WSL, утиліту для запуску Linux-додатків у Windows. Трохи менше ніж 2% обрали BSD.

 

Meta, Amazon та Twitter. Найприголомшливіші звільнення в IT за 2022 рік

 

За підсумками року список звільнень очолює Meta. Компанія в умовах економічної невизначеності та рекламного тиску скоротила свою робочу силу на 11 тисяч співробітників.

 

Цукерберг розпочав масові скорочення в Meta на початку листопада, але обіцяв виплатити 4-місячну компенсацію.

 

Влітку новинний сайт Business Insider опублікував інформацію про зарплату співробітників Amazon. За даними видання, айтішники Amazon заробляють до 185 тисяч доларів на рік. Але layoffs.fyi, сервіс, який відстежує звільнення, опублікував інші відомості. За його версією, компанія посіла друге місце рейтингу найприголомшливіших звільнень протягом року. Кількість працівників, які залишилися без роботи, становила 10 тисяч осіб.

 

Третє місце дісталося Uber, який звільнив 6700 фахівців. А сумнозвісний Twitter скоротив тисячі працівників після того, як до влади прийшов Ілон Маск.

 

Є всі ознаки того, що скорочення ще не скінчилися. Такі компанії, як Micron та Tesla, можуть скоротити кількість робочих місць у першій половині 2023 року, тоді як недавні спроби Google оптимізувати свої витрати та операції можуть також призвести до звільнень.

 

Про причини численних звільнень розповів Forbes у одному зі своїх досліджень. За словами видання, масові звільнення частково пов’язані з пандемією, точніше із її завершенням. Оскільки з 2020 року компанії активно шукали та наймали IT-фахівців, люди перейшли на карантин та почали більше працювати онлайн. Зараз, коли життя повертається до допандемічного ритму, компанії намагаються виправити свою надмірну старанність та активність у підборі персоналу.

 

Наразі менеджери зрозуміли, як важко оцінювати продуктивність працівників у повністю віддаленому середовищі. Можливо, вони відкладали скорочення штату до найкращих часів. Тому тепер, коли багато співробітників повертаються до офісів, керівництво все частіше думає про скорочення їхньої кількості.

 

Тим часом LinkedIn завалений повідомленнями від розчарованих працівників, яких звільнили чи відкликали пропозиції щодо роботи. Деякі новобранці технологічних компаній почуваються напружено, не розуміючи, що на них чекає далі.

 

У 2022 році CERT-UA обробила понад 2 тис. кібератак на Україну

 

1500 із них відбулися після 24 лютого.

 

За даними CERT-UA, найчастіше ворожі хакери атакували державний сектор – близько чверті всіх досліджених випадків. Крім того, під загрозою були логістичний, телеком-, комерційний та оборонний сектори. Також під особливою увагою російських хакерів були енергетичні підприємства: ці кібератаки відрізнялися складністю проведення та підготовки, їх було найважче виявляти.

 

Під постійним прицілом були і компанії, які є постачальниками послуг, апаратного та програмного забезпечення для енергокомпаній. Наприклад, у грудні фахівці зафіксували спробу атаки на один із українських об’єктів енергетики. Цю атаку намагалися здійснити саме через злам компанії-постачальника та розробника ПЗ.

 

Сім IT-підприємців серед найбагатших українців за версією Forbes

 

Цього року видання оцінило лише двадцятку найбагатших співвітчизників, їхні загальні статки порівняно з початком лютого 2022-го скоротилися більш ніж на 20 млрд. доларів. Загалом журналісти проаналізували стан справ у 129 українських бізнесменів. Однак цього року до списку не увійшли ті українці, які втратили громадянство, мають фінансові негаразди або підозрюються у державній зраді.

 

Отже, серед ІТ-підприємців у рейтингу Forbes 2022:

 

2 місце – Максим Литвин, Grammarly – $2,3 млрд.

3 місце – Олексій Шевченко, Grammarly – $2,3 млрд.

7 місце – Влад Яценко, Revolut – $1,1 млрд.

11 місце – Макс Поляков, Noosphere Ventures – $800 млн.

17 місце – Тарас Кіцмей, SoftServe – $360 млн.

18 місце – Степан Черновецький, Megogo – $350 млн.

20 місце – Олександр Конотопський, Ajax Systems – $320 млн.

 

У 2021 році серед 100 найбагатших українців за версією Forbes опинилось 14 ІТ-підприємців.

 

Python, C та C++ змагаються за нагороду «мова року» за версією TIOBE

 

Такими є результати на момент зйомки цього випуску.

 

Ще минулого року Java впевнено трималася в трійці, але тепер поступилася своїм місцем «плюсам». Цікаво, що востаннє C++ ставав лідером рейтингу TIOBE у далекому 2003 році, і це вперше, коли ця мова програмування обійшла Java за пошуковими запитами. При цьому Java входила до топ-3 понад двадцять років, починаючи з 2001 року.

 

Вже цього місяця ми дізнаємось ім’я переможця. До речі, кожен із трійки лідерів вже займав перше місце за підсумками року:

 

C++ — 1 раз (2003).

C — 3 рази (2008, 2017, 2019).

Python — 5 разів (2007, 2010, 2018, 2020, 2021).

 

Майбутні українські ігри. Результати Indie Cup Ukraine’22

 

У грудні добіг кінця Indie Cup Ukraine’22, фестиваль незалежних ігор українських авторів. У ньому взяли участь 60 проектів різних жанрів. Журі конкурсу, до якого входили блогери, стримери, журналісти та розробники, обрали 11 проектів фіналістів, а пізніше — 4 найкращі гри. Про них поговоримо далі.

 

Отже, найкраща гра фестивалю – DESTRUCTURE: Among Debris. Суміш брік-брейкера, аерохокею, буллет-хелла з елементами роуглайту, дія якого відбувається у постапокаліптичному світі.

 

Найкраща гра від невеликої команди без видавця – Through the Nightmares. Хардкорний платформер, причому хардкорний він мало не з першого рівня. Грати доведеться за Пісочну людину, яка намагається врятувати дітей від Морфея мандруючи їхніми снами.

 

Гра, яку обрали представники преси та інфлюенсери – Erra: Exordium. Пригодницький 2D-екшн у сеттингу дизельпанку. Гра дуже атмосферна, повільна та складна. Однак відірватися від гри непросто, її тягуча атмосфера поглинає з головою та не відпускає до фінального екрану з написом «Кінець демо-версії».

 

У благодійній номінації переможцем стала Space Me Out. Її обрали публічним голосуванням за пожертвування на збори, які організував фестиваль. Ця гра — роуглайт сайдскроллер, в якому потрібно грати за войовничого котика. Прориваємося крізь ворогів, знаходимо нову зброю, серед якої гранати, турелька, яка автоматично стріляє у противників, чи унікальний меч із цікавим бонусом, наприклад, великим радіусом поразки.

 

Понад $12 000 за Lead Full-stack інженера. Аналітика середніх зарплат в IT

 

Згідно з даними агентства VP Team, найбільш оплачуваним фахівцем серед Senior є Lead Full-stack, що працює з Python, Javascript, TypeScript, С, С++ або Go. Середня заробітна плата складає $12210. Що стосується інших senior-інженерів:

 

C++: — $7330;

Full-stack (Angular, .net): — $ 6810;

Backend (Python): — $ 5700;

Frontend: — $5500.

 

У нетехнічних фахівців рівня Senior середня заробітна плата складає:

 

Product designer: $6780;

Product manager: $5680;

Product analyst: $5330;

User Acquisition manager: $4480.

 

Ліди нетехнічних фахівців отримують зарплату:

 

Talent Acquisition manager: $4200;

Marketing manager: $3050.

 

Middle Engineer Full-stack розробники (Python, Javascript, Typescript, C/C++ чи Go) отримують зарплату $3675.

 

А середня зарплата нетехнічних Middle-фахівців складає $2850.

 

Звіт про тенденції .NET за 2022 рік від InfoQ

 

Коротко про головне:

 

 

  • Нинішні тенденції .NET тісно пов’язані з релізами та новими функціями Microsoft. Однак, багато трендів зумовлені незалежними фреймворками та технологіями з відкритим вихідним кодом.

 

  • Інтерфейс користувача та комунікаційні фреймворки пережили особливу еволюцію в останні роки. Вони також є значною частиною всіх поточних тенденцій в екосистемі .NET.

 

  • Більшість .NET-трендів пов’язані з функціями, що є у .NET 6 (поточна стабільна версія).

 

  • Початковий задум Microsoft встановити .NET як уніфіковану платформу можна назвати успішним. Про це говорить велика кількість нинішніх трендів, які за своєю суттю є кросплатформовими.
Добавить комментарий

Ваш имейл не будет опубликован. Обязательные поля отмечены *

Сохранить моё имя, имейл и адрес сайта в этом браузере для будущих комментариев