З Meta біжать розробники, а нових майже не беруть. Що відбувається з імперією Цукерберга
Торік у жовтні колишня співробітниця Facebook Френсіс Хауген злила журналістам внутрішні документи компанії. Вони підтвердили давні чутки, що керівництво соцмережі не особливо переймається фейками та незаконним контентом, зате не гидує політичною цензурою. Наприклад, в 2020 році Цукерберг особисто розпорядився видаляти пости в’єтнамської опозиції на прохання Комуністичної партії країни.
Наступний скандал не лише обвалив акції компанії на 50%, а й остаточно поховав її репутацію найпрестижнішого роботодавця. Перейменування на Meta і гучні заяви про метавсесвіт ситуацію не виправили. Як писав на початку року Business Insider, місця роботи Meta/Facebook/Instagram стали своєрідними чорними відмітками на ринку праці. Щоб утримати інженерів та залучити нових, компанія підняла їм зарплати в середньому на 20 тисяч доларів на рік. Це також не допомогло. У квітні Цукерберг визнав, що в Meta триває низка звільнень за власним бажанням. Але заявив, що компанії від цього “тільки краще” – вона позбавляється невмотивованих людей, які могли б перешкодити у будівництві метавсесвіту.
Розробкою метавсесвіту займається підрозділ Reality Labs, куди минулого року взяли 13 тисяч фахівців та ще шість тисяч – у першому кварталі 2022-го. Нещодавно технічний директор Reality Labs попередив співробітників, що “пріоритетність деяких проектів буде знижено на користь інших”.
Зараз лабораторія працює у мінус: за перші три місяці цього року вона втратила 3
В інші напрямки суттєвих вкладень не планується: частина з них компанія вже визнала малоперспективними та вирішила більше не наймати туди людей. Відомо, що до цього списку потрапили команди сервісів Dating and Gaming, Messenger Kids, Commerce Manager, а також Remote Presence (останній був створений під час пандемії на противагу Zoom).
Доходи Meta у першому кварталі впали на 21 відсоток – до семи з половиною мільярдів доларів. Компанія пояснює це зростанням TikTok, а також зміною політики конфіденційності Apple. Втрачену через блокування рекламних трекерів вигоду оцінюють у десять мільярдів.
Цукерберг запевняє співробітників, що незважаючи на всі перепони, компанія займає “сильну позицію”, залишається “здоровим бізнесом” і поки не збирається нікого звільняти.
“Але я не можу обіцяти, що обставини не зміняться”, – додає CEO Meta.
Керівник з розробки безпілотних технологій у Apple звільнився: не захотів повертатися в офіс
Як і більшість компаній, від початку пандемії Apple перейшла на віддалену роботу. Але нещодавно Тім Кук оголосив, що лавочка прикрилася: співробітники зобов’язані ходити в офіс щонайменше тричі на тиждень. Ініціатива не зустріла особливої
У 2014 році під час навчання в Стенфорді він розробив технологію генеративних змагальних нейромереж (GAN), яка також стала базою для створення дипфейків.
Гудфеллоу був директором ШІ-напрямку в Apple два роки і керував інженерами безпілотних технологій. До цього він працював у Google. Тепер, за даними джерел Bloomberg, він як індивідуальний контріб’ютор приєднається до її дочірньої компанії DeepMind, яка займається машинним навчанням.
Google запустив тренажер для підготовки до співбесіди Interview Warmup
Йдеться не про технічне інтерв’ю, а скоріше про знайомство з рекрутером. На порталі кандидату пропонують відповісти на типові питання на кшталт “розкажіть трохи про себе” та “ким ви себе бачите через 5 років”. Відповідати можна усно чи письмово. Відповіді аналізуються за допомогою штучного інтелекту. Зокрема, виявляються слова-паразити та невдалі формулювання, а також визначаються проблемні питання, на які варто звернути особливу увагу. Поки що сервіс працює тільки на території США.
Мінцифра обіцяє змінити фокус української IT із сервісу на продукт
На цьому наголосив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, виступаючи на щорічній технологічній конференції видання Politico.
“Ми вже прописали концепцію нового цифрового шляху України після перемоги. Найближча мета – трансформувати українську ІТ із сервісної в продуктову. Індустрія має достатньо потенціалу і повоєнні труднощі нам не завадять”, – запевняє глава Мінцифри.
Мігель Охеда представив шосту версію патчів для Linux з підтримкою Rust
У перспективі Rust має стати другою основною мовою ядра Linux — на додаток до мови C, якою зараз написані майже всі базові драйвера. Це має зменшити кількість вразливостей, пов’язаних із характерними для мови помилками пам’яті.
Проект Rust-Linux очолює розробник Мігель Охеда, а фінансує Google.
Нещодавно Охеда опублікував шосту версію патчів – точніше, сьому, якщо враховувати найперший “чорновий” варіант, якому не надавали номер.
У новій версії додано початкову підтримку методів асинхронного програмування та запропоновано експериментальну реалізацію модуля “net” з мережевими функціями.
Реліз дистрибутива для дослідження безпеки Kali Linux 2022.2
Kali містить сотні інструментів для пошуку вразливостей у бездротових мережах, зчитування даних з ідентифікаційних RFID-чипів, а також виявлення кібератак і усунення наслідків. Усі напрацювання поширюються під ліцензією GPL і доступні через публічний Git-репозиторій.
Що змінилося у новій версії:
- Користувальницьке оточення GNOME оновлено до випуску 42.
- Додано автоматичне копіювання базових конфігураційних файлів з каталогу /etc/skel до домашнього каталогу (без заміни вже існуючих файлів).
- З’явилася утиліта BruteShark для перевірки трафіку на конфіденційні дані.
Вийшла FreeBSD 13.1
Основні зміни:
- З’явився новий rc-скрипт zfskeys, що дозволяє на етапі завантаження провести автоматичне розшифрування ZFS-розділів.
- В інсталяторі bsdinstall є функція автоматизованого редагування дискових розділів.
- Реалізовано підтримку роботи NFS поверх шифрованого каналу зв’язку на базі TLS 1.3, що дозволяє використовувати засоби апаратного прискорення.
У Microsoft подвоюють бюджет на підвищення зарплати інженерам: бояться відтоку кадрів
Про це у листі співробітникам повідомив генеральний директор Microsoft Сатья Наделла. Окрім зростання окладів, він пообіцяв підвищення річних компенсацій на основі акцій. Минулого року компанія витратила на них понад шість мільярдів доларів.
Наделла підкреслив, що насамперед поліпшення торкнуться джунів та мідлів. За даними порталу levels.fyi, середній заробіток інженера-програміста початкового рівня в Microsoft (з усіма акціями та бонусами) становить близько 157 тисяч доларів на рік.
Messenger
Viber
Telegram
Skype
[email protected]
Перезвонить мне