З Facebook тікають співробітники. Цукерберг каже, що від цього компанії лише краще
Як заявив глава Facebook, під час пандемії ковіда рівень плинності значно знизився, тому що люди боялися змінювати роботу на тлі загальної невизначеності.
“Очевидно, багато співробітників залишилися з нами вимушено, а не тому, що хотіли цього. Зараз ми прагнемо трансформуватися в компанію, яка стане провідним розробником метавсесвітів, і нам потрібні лише люди, які щиро зацікавлені цією ідеєю”, —вважає Марк Цукерберг.
Як пише Business Insider, співробітники почали масово залишати компанію через низку внутрішніх скандалів, які стали надбанням громадськості восени минулого року. Як я розповідав у минулих випусках, колишня співробітниця Facebook злила журналістам корпоративні документи, які показують, що керівництво компанії заплющувало очі на фейкові новини, хоча багатьом рядовим співробітникам це не подобалося. Дещо стало зрозумілим і про алгоритми Facebook: у стрічку спеціально виводяться провокаційні та агресивні пости, щоб “стимулювати користувачів до дискусії”.
Cisco випустила вільний антивірусний пакет ClamAV 0.105
У новій версії код інкрементального оновлення архіву баз даних переписали мовою Rust. Це дозволило прискорити застосування оновлень, що видаляють велику кількість сигнатур із бази.
Також оновлено runtime-компоненти для виконання байткоду, що базуються на LLVM. Для підвищення продуктивності сканування запропоновано режим JIT-компіляції.
Крім того, додалася підтримка нечіткого хешування (fuzzy hashing) для розпізнавання фішингових зображень.
Відбувся реліз NoSQL-системи керування базами даних Redis 7.0
На відміну від систем зберігання в оперативній пам’яті, Redis забезпечує постійне збереження даних на диску — це потрібно на випадок аварійного завершення роботи. Код проекту розповсюджуються під ліцензією BSD. Клієнтські бібліотеки доступні для більшості популярних мов, включаючи Python, PHP, Java та Ruby.
Основні зміни у релізі:
- З’явилася підтримка функцій на сервері. Функції прив’язані не до додатку, а до бази даних, вони реплікуються та зберігаються у постійному сховищі.
- Додано підтримку обробки підкоманд у більшості контекстів.
- Реалізована можливість обробки кількох конфігурацій в одному виклику CONFIG SET/GET.
Netflix почала наймати джунів: на топових розробників гроші закінчилися
Наприкінці квітня компанія опублікувала звіт, згідно з яким за перші три місяці 2022 року платформа втратила 200 тисяч клієнтів. Netflix також зізналася, що у другому кварталі очікується відтік ще двох мільйонів користувачів. Після таких новин акції компанії впали на 35%. Це найбільше падіння протягом останніх п’яти років. Якщо в листопаді минулого року капіталізацію Netflix оцінювали в 308 мільярдів доларів, то тепер вона становить менше ніж сто мільярдів.
Як пише Bloomberg, падіння акцій торкнулося багатьох співробітників компанії, зокрема розробників, які звикли до щедрих опціонів. Нині вони масово звільняються. А Netflix активно урізає зарплати та погоджується наймати навіть джунів. Треба сказати, що раніше у Netflix взагалі була відсутня звична “ієрархія” з джуніорів, мідлів та сініорів. Компанія просто знаходила найкращих професіоналів і платила їм у два-три рази більше, ніж у середньому на ринку.
Ciklum відкриває центр розробки у столиці Болгарії
У софійській філії вже працює понад сто людей. До кінця року планують найняти ще кілька сотень — насамперед місцевих спеціалістів та біженців із України. Зараз є вакансії для тестувальників, а також для мідлів та сініорів з розробки на Java та JavaScript.
“Ми впевнені, що Болгарія та інші країни Східної Європи мають величезний потенціал для розвитку цифрових продуктів. Наша компанія допоможе місцевим талантам влитися у міжнародні проекти”, — каже віце-президент зі стратегії Ciklum Олександр Бовдич.
Інтернетом Starlink в Україні щоденно користуються близько 150 тисяч людей
Про це повідомляє міністр цифрової трансформації Михайло Федоров із посиланням на статистику аналітичної платформи Apptopia. Більше того, 58 відсотків завантажень програми Starlink припадає на Україну. Лише за перший місяць війни його встановили понад 215 тисяч українських користувачів.
Як розповів Федоров, супутниковий інтернет часто потрібний у невеликих населених пунктах, звільнених від російської окупації.
“Були села, де від обстрілів постраждало до 10 кілометрів кабелю. Завдяки лише одній станції Starlink оператор зміг швидко відновити зв’язок. Це унікальний досвід використання Starlink, ніде у світі такого ще не було”, — заявив глава Мінцифри.
Він також додав, що, крім терміналів для супутникового інтернету, Ілон Маск відправив в Україну знамениті сонячні системи Tesla Powerwall. Вони вже працюють у лікарнях Ірпеня та Бородянки.
В Україні вже з’явилося офіційне представництво Starlink. Його відкрили, щоб урегулювати всі питання з ліцензуванням та виділенням частот.
EPAM відновила найм в Україні, зупинений з початком війни
Зараз є вакансії тестувальників, розробників Java, девопсов, спеціалістів із роботи з великими обсягами даних і таке інше. Повний список можна переглянути на сайті компанії.
Більшість вакансій передбачають віддалений формат роботи. Також є варіанти з роботою з офісів у Львові, Івано-Франківську, Чернівцях, Вінниці, Хмельницькому, а також у нещодавно відкритому ужгородському офісі.
Sigma Software відкрила офіси у Луцьку та Чернівцях
Луцький офіс розрахований на тридцять людей. Там є кімнати для індивідуальної роботи, а також кабінети для переговорів, частина яких обладнана спеціально для відеодзвінків. Sigma планує розширювати місцеву команду, співпрацювати з луцькими вишами та організовувати професійні конференції.
Офіс у Чернівцях менший: він розрахований на 18 робочих місць. Є одна кімната переговорка та невелике приміщення для неформального спілкування співробітників – Sigma Club.
Крім того, Sigma орендувала бази відпочинку в Моршині (270 місць) та Трускавці (150 місць), де обладнала тимчасові офіси “з повною адміністративною та технічною підтримкою”.
На випадок проблем із зв’язком у нових офісах встановили термінали Starlink.
Відбувся реліз оболонки Unity 7.6.0
Оболонка заснована на бібліотеці GTK та оптимізована для ноутбуків із широкоформатними екранами. Код розповсюджується під ліцензією GPLv3.
7.6.0 – це перший мажорний випуск за останні шість років. Тобто з моменту, коли проектом припинила займатися компанія Canonical. Весь цей час у гілку додавалися лише виправлення помилок.
У новій версії підвищено продуктивність панелі Dash, а також покращено роботу в режимі low-graphics, при якому у разі неможливості використання рідних відеодрайверів включається драйвер vesa.
Відбувся реліз операційної системи Redox OS 0.7
Що нового:
- Завантажувач для систем BIOS і UEFI повністю переписали, більшість коду — мовою Rust.
- У файловій системі з’явилося шифрування за алгоритмом AES, а також цифрові підписи для даних та метаданих.
- У ядрі реалізували відображення (мапінг) усієї фізичної пам’яті. Використання рекурсивних сторінок пам’яті припинено.
Microsoft підключилася до роботи над ігровим двигуном Open 3D Engine
Розробку Open 3D Engine ініціювала компанія Amazon влітку минулого року. В його основі вже відомий двигун Lumberyard, але для нового проекту його повністю переробили. Зокрема, видалили 2 мільйони рядків застарілого коду, додали підтримку хмарних сервісів з коробки і перевели збірку на систему CMake. Крім того, новий двигун зробили модульним: майже кожна його частина виведена в бібліотеку, яку можна використовувати окремо від інших інструментів.
Для розвитку проекту Amazon започаткувала фонд Open 3D Foundation. До нього увійшли Adobe, Huawei, Intel, Niantic, Linux Foundation, а тепер і Microsoft.
Влада США пропонує $10 млн “за голови” офіцерів ГРУ, причетних до атаки NotPetya
Йдеться про шістьох членів хакерської групи Sandworm, яка працює на розвідку РФ. Їхні імена відомі: Юрій Андрієнко, Сергій Детистов, Павло Фролов, Анатолій Ковальов, Артем Очиченко та Петро Пліскін. За інформацію, яка допоможе знайти їх та затримати, держдепартамент США обіцяє десять тисяч доларів винагороди.
У 2017 році вірус NotPetya заразив сотні тисяч серверів по всьому світі. У США постраждали системи комерційних компаній, а також лікарень, поштових відділень тощо. Для американської економіки це вилилося майже в мільярд доларів збитків.
За даними Microsoft, кремлівський Sandworm активно діє і зараз. Саме цей гурт влаштовує найпотужніші кібератаки на українські ресурси.
Messenger
Viber
Telegram
Skype
[email protected]
Перезвонить мне