Вийшла нова версія Intellij IDEA 2022.2
У новій версії IntelliJ IDEA 2022.2 є ряд оновлень і вдосконалень в IDE, що заслуговують на увагу. Серед них:
- Перехід на JDK 17. Це має прискорити всі процеси, що є дуже критичним показником для IDE.
- На підході Spring 6 і Spring Boot 3, тому їхня рання підтримка дуже доречна. Можна експериментувати із пререлізними версіями.
- З’явилася можливість за допомогою кнопок глобально змінити розмір шрифту.
- Для популярних тестових та мокових фреймворків у світі Java автоматично додається форматування рядків як JSON/XML.
- Автоматичні підказки для образів під час використання TestContainers.
- Інтеграція з Telepresence для Kubernetes спростить життя розробникам, які активно використовують цей інструмент для налагодження на віддалених оточеннях.
Google запускає нову мову програмування Carbon – експериментальну заміну C++
Розчаровані повільною еволюцією C++ інженери Google запустили нову «експериментальну» мову програмування з відкритим кодом під назвою Carbon. Інженер Google Чендлер Каррут представив мову минулого тижня на конференції CPP North C++ у Торонто.
С++, за словами Каррута, має низку проблем, що заважають сучасним розробникам. Еволюцію мови гальмує, зокрема, бюрократичний комітет, орієнтований на стандартизацію. Це ускладнює додавання нових функцій, адже процес прийняття важливих рішень може тривати роки.
Carbon буде побудований на основі сучасних принципів програмування. Компілятор коду Carbon написаний за допомогою LLVM (Low Level Virtual Machine). Також у ньому використовували напрацювання з Clang – компілятора для C, C++, Objective-C та Objective-C++.
Згідно з документацією, Carbon буде мати такі характеристики:
легкий для читання та написання код;
здатність взаємодіяти з наявним кодом C++ та мігрувати з нього;
буде підтримувати сучасні ОС, апаратні архітектури та середовища.
Розробники Carbon шукатимуть способи кращого відстеження неініціалізованих станів. Команда планує написати інструменти перекладу для перенесення коду C++ у код Carbon.
Twitter витратив 33 мільйони доларів на запропоновану Ілоном Маском угоду з купівлі фірми в період із квітня по червень 2022 року
Компанія також заявила, що кількість активних користувачів зросла до 237 мільйонів на місяць, але повідомила про чисті збитки у розмірі 270 мільйонів доларів.
З того часу пан Маск змінив свою думку про покупку, і судове засідання було призначене на жовтень, оскільки Twitter хоче, щоб продаж відбувся.
Потенційно на карту поставлено платню за дострокове розірвання у розмірі 1 мільярда доларів (можливо, сплачена Маском).
У Twitter відмовилися обговорювати свої останні фінансові результати, все ж таки очікуючи на операцію з придбання.
Компанія зберегла свою позицію щодо кількості спаму та фальшивих акаунтів на платформі – це причина, через яку Ілон Маск розірвав угоду.
Представники Twitter повідомили: «Ми провели внутрішню перевірку вибірки облікових записів та оцінили, що середній підроблений або спам-обліковий запис у другому кварталі 2022 року становив менше 5% протягом кварталу», хоча й додали, що ця цифра є оцінною.
2021 року виручка Twitter склала 5 мільярдів доларів, але за останні 12 місяців ціна її акцій впала на 45 відсотків.
Meta оголосила про запуск програми підтримки відновлення економіки України
Meta за підтримки Мінцифри та Дія.Бізнес запускає програму допомоги для відновлення економіки України. У її рамках Meta відкриває спеціалізований навчальний центр для українського малого та середнього бізнесу. Різні освітні ресурси наразі доступні українським підприємцям безкоштовно. Більше того, як фінансову підтримка Meta виділить 1,5 млн доларів, щоб українські малі та середні підприємства могли проводити рекламні кампанії на її платформах.
Програма економічного відновлення включає запуск спеціального інформаційного центру з безліччю безкоштовних семінарів та тренінгів, таких як Meta Blueprint та Meta Boost. Крім того, на ресурсі можна буде знайти надихаючі історії успішних українських підприємств, важливу інформацію про локальні партнерські програми та багато інших корисних ресурсів. WhatsApp оголосив про запуск чат-бота, щоб зробити процес навчання ще ефективнішим. Усі ресурси будуть доступні підприємцям українською мовою. Програма спрямована на забезпечення доступу до інформації, навчання та відкриття нових можливостей для власників бізнесу.
AAEON анонсувала одноплатні комп’ютери
Компанія AAEON анонсувала одноплатні комп’ютери de next-TGU8 та de next-V2K8. Дані ПК побудовані на двох апаратних платформах – Intel та AMD. Як і в аналогів від компанії Raspberry Pi, це пристрої розміром із банківську картку. Розробники стверджують, що їх ПК підійдуть для створення пристроїв з edge-додатками, робототехніки, дронів та подібних речей.
У комп’ютері de next-TGU8 використовується чіп лінійки Tiger Lake із трьома рішеннями, всі вони з інтегрованою графікою від Intel. Показник TDP у всіх трьох варіантах заявлено 15 Вт.
ПК de next-V2K8 оснащений процесорами лінійки Ryzen Embedded V2000 у двох виконаннях: чіп Ryzen Embedded V2516 та чіп Ryzen Embedded V2718 з графікою Radeon RX Vega. Значення TDP у цих рішень таке ж -15 Вт.
Габарити пристроїв дорівнюють 84 × 55 мм, заявлений діапазон робочих температур – від 0 до +60 °C.
У всіх рішеннях (і з Intel, і з AMD) можна поставити до 16 Гбайт оперативної пам’яті LPDDR4x, в них передбачений порт SATA під накопичувач і коннектор M.2 (M-Key 2280) для NVMe SSD з інтерфейсом PCIe 3.0. Передбачені роз’єми: два мережеві порти 1GbE (RJ-45), два порти USB 3.2 Gen2 Type-A, порт HDMI 1.4b з підтримкою виведення 4Kp30. Крім того, на додаток через конектори на платі можна задіяти eDP, два послідовні порти RS232/422/485 і чотири порти USB 2.0. Скільки пристрої коштуватимуть, доки не уточнюється.
JetBrains Space тепер доступний локально
Компанія JetBrains оголосила, що її повна платформа для розробки програмного забезпечення Space тепер доступна у локальній бета-версії. Ця пропозиція поставляється з варіантами встановлення Docker Compose та Kubernetes.
Space надає користувачам універсальну платформу, яка охоплює хостинг Git, перевірку коду, CI/CD, репозиторії пакетів, відстеження проблем, документи та чати.
Крім того, користувачі отримують доступ до набору інструментів віддаленої розробки та інтеграції з JetBrains IDE.
JetBrains Space On-Premises для Docker Compose пропонує користувачам спрощений та простий спосіб запуску Space On-Premises на одному хості Docker. За допомогою Compose клієнти можуть використовувати файл YAML для налаштування служб програми, а потім створювати та запускати всі служби з конфігурації за допомогою однієї команди.
Space On-Premises також працює в кластері Kubernetes, який сам по собі може бути локальним або віддаленим і може розміщуватися локально, в Amazon (EKS), Google (GKE) та Azure (AKS). Потім Kubernetes визначає системний контекст для Space-on, щоб забезпечити відтворювану взаємодію з Space у будь-якому середовищі, контрольованому користувачем.
Бета-версія Space On-Premises поставляється з ліцензією до 31 січня 2023 р. без додаткової оплати. Більшість функцій Space, які не потребують розміщення на стороні JetBrains, автоматично доступні у локальному середовищі Space.
Мінцифри запускає англомовне медіа про Україну
Міністерство цифрової трансформації України працює над створенням англомовного цифрового медіа UNITED24, яке розповість світові про Україну.
“Я впевнений, що ця війна між цивілізацією та варварством, саме тому світ – на нашому боці. Тому ми повинні висвітлювати, якою неймовірною, сильною, технологічною та креативною країною ми є”, – написав у своєму “Телеграм-каналі” віце-прем’єр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Раніше президент України Володимир Зеленський підписав указ про заснування національного бренду UNITED 24 та привітав першого посла цього бренду – легендарного українського футболіста та тренера Андрія Шевченка.
Міністерство молоді та спорту 7 червня відкрило спеціальний рахунок у Національному банку України для пожертвувань у рамках ініціативи фонду відновлення UNITED24.
Заборона NFT у Minecraft обвалила токен NFT Worlds на 70%, а глава Epic Games не має наміру обмежувати розробників ігор у використанні блокчейну
Рішення розробників Mojang Studios про заборону NFT спричинило обвал вартості токенів проекту NFT Worlds. Він продає NFT, прив’язане до «насіння світу», яке можна використовувати для створення світів Minecraft за допомогою клієнта базової гри. Після оголошення Mojang Studios мінімальна ціна токена NFT Worlds впала з 3 ETH (близько $4500) до 1,4 ETH (близько $2100). А надалі токен упав більш як на 70%.
Розробники NFT Worlds критикували рішення Mojang Studios. Вони намагалися зв’язатися з Microsoft, щоб обговорити це рішення та знайти альтернативні варіанти. При цьому для NFT Worlds ще не все втрачено. Представник Microsoft повідомив, що власники насіння світу з NFT Worlds, як і раніше, зможуть використовувати їх у Minecraft і навіть розміщувати їх як місце призначення для інших гравців. Але розміщувати NFT, пов’язаний з цим насінням світу, де-небудь ще в мережі буде неправильно. Забороні підлягає API, що дозволяє гравцям відправляти та отримувати платежі токенами всередині Minecraft.
Ситуацію, що склалася, також прокоментував глава Epic Games Тім Суїні. Він уточнив, що його компанія не має наміру забороняти у своєму магазині ігри з блокчейном та NFT. Розробники можуть самостійно вирішувати, яким вони бачать свій проект.
Baidu представила електричне роботакси Apollo RT6 з четвертим рівнем автономності вартістю $37 тис.
Китайська компанія Baidu представила повністю автономний електромобіль Apollo RT6 призначений для роботи в рамках фірмового сервісу безпілотних таксі Apollo Go. Перші екземпляри надійдуть до автопарку китайського сервісу вже у 2023 році, при цьому вартість одного такого таксі становить близько $37 тис.
4 рівень автономності безпілотних автомобілів характерний тим, що водій не вимагає постійної уваги. Наприклад, він може лягти спати чи залишити місце водія. Повністю автоматичне керування здійснюється лише в деяких просторових областях (геозонах) або в деяких ситуаціях, наприклад, у пробках. Поза такими місцями або ситуаціями система здатна припинити керування автомобілем і припаркувати машину, якщо водій не взяв керування на себе.
За форматом Apollo RT6 є однооб’ємником довжиною 4760 мм (колісна база 2830 мм) зі зсувними дверима, які полегшують посадку в салон. Кермо можна швидко зняти, збільшивши корисний простір. Електромобіль базується на власній платформі компанії Xinghe.
Електромобіль оснащується фірмовою системою безпілотного керування четвертого рівня з обчислювальною потужністю до 1200 TOPS. Інформація надходить з 38 сенсорів, включаючи 8 лідарів та 12 камер, які практично непомітно інтегровані в прозорий дах, фари та фронтальну частину корпусу. Під час тестів система пройшла понад 32 млн. віртуальних кілометрів. Розробники порівнюють можливості цієї системи з людиною-водієм із 20-річним досвідом водіння.
Baidu розраховує розпочати тестування роботаксі Apollo RT6 в Китаї з другої половини наступного року, поступово збільшуючи автопарк даних моделей з 10 тис. до 100 тис. екземплярів.
50% організацій, як і раніше використовують ручне тестування для перевірки додатків
Про це йдеться у нещодавньому звіті Applitools про стан тестування UI/UX за 2022 рік. Опитування включає відгуки тестувальників, розробників, QA-менеджерів та дизайнерів UI/UX майже з 1000 компаній.
Звіт також показав, що лише 30% опитаних організацій активно тестують додаток на простоту використання та візуальну правильність при кожному новому розгортанні у робочому середовищі.
Згідно зі звітом, найбільша проблема UI/UX, з якою в даний час стикаються організації, полягає в тому, що інтерфейс користувача постійно змінюється в залежності від додатків і типів пристроїв. З цим пов’язані постійні проблеми супроводу тестів та стабільності для інженерних груп.
Оскільки 38% компаній запроваджують зміни у виробниче середовище щодня, значно збільшився обсяг тестового покриття, необхідного за короткий проміжок часу. Незважаючи на таке прискорення розгортання, у більшості організацій, як і раніше, автоматизовано менше половини тестів.
З’ясувалося також, що майже 50% команд фронтенд-розробників зараз взагалі не використовують інструменти тестування юзабіліті.
І трохи менше 80% респондентів також заявили, що перед їхньою командою стоїть завдання тестування двох або більше веб-додатків, тоді як 50% опитаних заявили, що їхні команди відповідають за тестування п’яти або більше програм як мінімум п’ятьма локалізованими мовами.
Ubisoft готується до рецесії – серйозно ріже бюджети, переносить вихід Avatar: Frontiers of Pandora на 2023-2024 роки і скасовує відразу чотири ігри
Керівництво компанії Ubisoft відстрочило вихід Avatar: Frontiers of Pandora та ще однієї гри, а також відмінило відразу чотири проекти, включаючи «королівську битву» Ghost Recon Frontline. Відразу після цього профільне ігрове видання Kotaku з посиланням на внутрішній лист із зверненням гендиректора Іва Гійемо до співробітників повідомило, що видавництво розпочало повноцінну підготовку до рецесії.
Avatar: Frontiers of Pandora – наступна AAA-гра за сюжетом «Аватара». Спочатку випуск пригодницького бойовика планувався на кінець 2022 року. Тепер Ubisoft Massive планує реліз гри у проміжку між квітнем 2023-го та березнем 2024-го. Точного вікна релізу поки що немає.
У ході конференц-дзвінка з інвесторами за підсумками кварталу Ubisoft повідомила про відміну чотирьох майбутніх ігор. Серед них – проблемні Ghost Recon Frontline та Splinter Cell VR. Ще дві гри — невідомі проекти, які досі не анонсовані. Жодних додаткових пояснень щодо такого рішення Ubisoft не надала.
У квартальному звіті компанія згадала про «адаптацію до невизначеної економічної ситуації», а у внутрішньому листі, копію якого отримала редакція Kotaku, Ів Гійемо повідомляє, що витрати на найближче майбутнє скоротять, залишать лише «необхідні» статті бюджету та змінять пріоритети.
Messenger
Viber
Telegram
Skype
[email protected]
Перезвонить мне