07.07.2022
3 хвилин читання

Йдемо в геймдев?

Думка про геймдева неоднозначне ..

Цікаво, весело, динамічно. Несерйозно, нестабільно, що не оплачувані. Що з цього правда? Чи варто дивитися в бік геймдева або краще щось «надійніше»?

У геймдев йдуть тільки ті, хто любить комп’ютерні ігри?

Зовсім ні. Але, як і в будь-якій сфері, якщо вам щось цікаво, то і розвиватися набагато простіше. Сфера геймдева дуууже велика. По-перше, ігри бувають різні, жанрів десятки. Можна також розділити по платформах: мобільні ігри, онлайн, комп’ютерні, для приставок та ін. Особливий напрямок — ігри-посібники для навчання, причому є дуже цікаві і серйозні проекти корпоративних ігор для навчання співробітників. Крім того, в геймдева є свої спеціалізації (наприклад, механіка гри, движок, звукові ефекти тощо), правда, у нас часто очікують “універсального солдата”.

Робота геймдева більш креативна, ніж в інших напрямках розробки?

І так і ні. Все залежить від студії і поставлених завдань. Але тут набагато більше шансів проявити себе креативно, внести в гру свої ідеї. Що ще важливо — ви бачите плоди своєї роботи і отримуєте реальний фідбек від гравців. Морально це дуже заряджає.

Чи є робота в сфері геймдева?

Чи варто йти в геймдев або краще вибрати ентерпрайз, веб або мобільний розробку? Якщо говорити по затребуваності — хороших фахівців розбирають в будь-якій сфері. Саме в геймдев зараз особливо сильно не вистачає розробників С ++.

Ходить байка, що в геймдева роботи мало — це не так, сфера активно розвивається і пропозицій по роботі дуже багато, а ось людей зі знаннями не вистачає. Краще за все не шукати відкриті вакансії, а писати прямо в студії. Ідеальний варіант — потрапити в геймдевовскую тусовку, а далі працює нетворкінг.

Крім того, це така сфера, з якої легко зробити релокейт за кордон. Є вакансії навіть для мідлів і Джун.

Ну і не забуваємо про фріланс — на upwork роботи багато для геймдева будь-яких рівнів.

Підпишись на наш Ютуб-канал! Корисні відео для програмістів вже чекають на тебе! YouTube
Обери свій курс програмування! Шлях до кар’єри програміста починається тут! Подивитись

Що по грошах?

Як і в будь-якій сфері ІТ, все залежить від досвіду, від компанії і від того, як фахівець себе може продати. Зарплати стартують від 500-800 $ до 4-6 тисяч $. Дуже часто зарплата залежить саме від студії — чим вона крутіше, тим дорожче її проекти, тим більше готові платити програмісту. Але і потрапити в такі студії важче.

Що потрібно знати, щоб почати вивчати геймдев?

Знання мови програмування і движка — маст хев. У цій сфері також важлива математика (лінійна алгебра, розуміння матриць) і фізика (можна знайти літературу з фізики спеціально для геймдева). Що вибрати – Unity або Unreal? Поріг входження в Unity нижче, вивчати його простіше. Але в загальному залежить, скільки у вас вільного часу, Unreal не менше цікавий.

Які недоліки геймдева?

Дуже швидкий розвиток індустрії, що може бути як плюсом (для проактивних людей, кайф від динамічності) і мінусом для тих, хто шукає стабільності. Особливість геймдева така, що рідко коли весь проект може бути спланований від початку до кінця на старті. Багато що змінюється по ходу.

Ще один момент — розширена зона відповідальності. Успіх команди залежить від кожного учасника проекту. Мало просто якісного коду, щоб гра зайшла.

Так чи варто дивитися в стороні геймдева? Сфера безумовно заслуговує на увагу. Але як і будь-яка інша, вона повинна відгукнутися всередині. Відгукнулася? Тоді не роздумуйте.

До речі, у нас в FoxmindEd з’явився новий курс — Геймдевелопмент (C ++ і UE4). Реєструйтеся на будь-який курс. Коли з вами зв’яжуться, скажіть, що хочете на геймдев ? Курс запустили, а сторінку під нього зробити ще не встигли)))

Додати коментар

Ваш імейл не буде опубліковано. Обов'язкові поля відзначені *

Зберегти моє ім'я, імейл та адресу сайту у цьому браузері для майбутніх коментарів